Robot sprzątający jest sprzętem, który z roku na rok okrywa się coraz większą popularnością. Model od amerykańskiej marki kupisz teraz znacznie taniej. Sprawdź, gdzie upolować iRobot Roomba w promocji!

Kilka słów o iRobot Roomba

Rozpowszechnianie się innowacyjnych rozwiązań w postaci domowej robotyki to niemal synonim XXI wieku. Smart Home, wygoda, zaawansowane technologie – o wielu aspektach nowoczesnych sprzętów mogliśmy niegdyś tylko pomarzyć. Amerykańskie przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją przygodę już w 1990 roku, choć nikt nie przypuszczałby, że robot do badania przestrzeni kosmicznej będzie zapoczątkowaniem tak dużego sukcesu. Genghis to jednak zaledwie jeden z przykładów, które stanowią cząstkę początkowej działalności. Wspomnieć należałoby również o modelu Ariel, a także PackBot, który dołożył swoją cegiełkę podczas przeszukiwania terenu World Trade Center. Jak widać, droga na sam szczyt i sprzedanie ponad 30 milionów robotów jest ściśle związana z nauką i latami udoskonaleń. Myślę, że warto o tym wspominać, ponieważ jest to jeden z czynników, który nieco wyjaśnia fenomen iRobot Roomba. Czy można taniej? Można, jednak czy warto? Decyzję pozostawiam każdemu z osobna, jednak nadmienię, że jedna z aktualnych promocja pozwala na pewien kompromis. Niższa cena i sprzęt od marki z ponad 30-letnim stażem – brzmi jak… idealne rozwiązanie.

Robot sprzątający iRobot Roomba J9+
Fot. iRobot

Robot sprzątający iRobot Roomba j9+

W jednym z popularnych elektromarketów wystartowała specjalna promocja – Świąteczne Media Expert Days. Wśród wielu okazji, najbardziej interesowała mnie kategoria AGD, choć znalezienie tam jednego z najnowszych modeli iRobot Roomba było… sporym zaskoczeniem. Mowa tu o modelu j9+, którego debiutu doczekaliśmy się 26 września 2023 roku. Pojemny akumulator pozwala na pracę przez około 180 minut, wraz z możliwością dostosowania ssania w zależności od podłoża (3 tryby). Producent pochwalił się zastosowaniem systemu Carpet Boost, dzięki któremu możliwe jest wykrycie dywanów i wykładzin, a także jednoczesne zwiększenie mocy. Model iRobot Roomba uczy się na podstawie poprzednich cykli sprzątania, a to dzięki wykorzystaniu technologii Dirt Detective. Co ciekawe, możliwe jest stworzenie aż 10 inteligentnych map przestrzeni. Mierzy około 8,5 cm wysokości, tak więc z powodzeniem posprząta również pod meblami, a o opróżnianiu pojemnika na zabrudzenia możemy zapomnieć nawet na 2 miesiące. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dedykowana baza, której rozmiary są również stosunkowo niewielkie. Dodam, że iRobot Roomba j9+ nie posiada funkcji mopowania, jednak dzięki łączności bezprzewodowej, synchronizuje się automatycznie z Braava jet m6.

Wszystko co dobre, szybko się kończy – szczegóły promocji

Nie udało Ci się skorzystać z obniżek podczas Black Friday? Nic straconego. Pojawia się kolejna okazja, dzięki której możliwy jest zakup sprzętów w niższych cenach. Mowa tu o… wspomnianej akcji w Media Expert. Obowiązuje ona wyłącznie 2 dni, od 11 do 12 grudnia, tak więc czasu na zakup robota sprzątającego jest dość mało. Cena iRobot Roomba j9+ wynosi obecnie 4499 zł 4199 zł z kodem ME-DAYS (tu zapoznasz się z ofertą). Aby mieć pewność, że oferta rzeczywiście jest atrakcyjna, porównałam historię cen na przestrzeni 30 dni.

iRobot Roomba, porównywarka cen
Ceneo

Wszystkie produkty objęte akcją znajdziesz pod tym linkiem. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy robot sprzątający to rozwiązanie dla Ciebie lub wahasz się nad kilkoma modelami, zainteresować może Cię również: Robot sprzątający – ranking 2023. Który model wybrać?

Materiał zawiera linki partnerskie.