Specjalistyczny sprzęt znacznie ułatwia pracę. Sprawdzamy, jaka młotowiertarka będzie najlepsza. Oto ranking najlepszych modeli, w którym znajdziesz propozycje z różnych przedziałów cenowych. Dzięki temu każdy znajdzie produkt w ustalonym budżecie. 

Jaka młotowiertarka 2022? Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Zacznijmy od tego, że młotowiertarka przyda się szczególnie tam, gdzie potrzebne są spore otwory w materiałach o bardzo dużej twardości. Mamy na myśli między innymi beton. Zazwyczaj dostępne w sprzedaży są młotowiertarki zasilane sieciowo, aczkolwiek na rynku pojawiają się również modele wykorzystujące akumulatory. Warto również wiedzieć, ze producenci oferują młotowiertarki z udarem mechanicznym lub elektropneumatycznym

Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Przede wszystkim ważna jest energia udaru. Te “słabsze”, z siłą do 5 J, są wykorzystywane zazwyczaj w pracach lekkich, czyli na przykład podczas skuwania płytek. Jeśli chcemy wykorzystywać młotowiertarkę do prac cięższych, takich jak kucie betonu, możemy wybrać sprzęt cechujący się energią udaru na poziomie 10 J. Sprzęt przeznaczony do najcięższych robót będzie oznaczony energią udaru powyżej wspomnianego 10 J. 

Nieco mniej ważnym aspektem, ale nadal takim, na który należy zwracać uwagę, jest moc sprzętu. Im wyższa, tym twardszy materiał będziemy mogli przewiercić lub rozbić. Jeśli na co dzień zajmujemy się lekkimi pracami, powinna wystarczyć młotowiertarka o mocy około 1000 W. 

Jakie funkcje powinna posiadać najlepsza młotowiertarka?

Analizując ofertę wielu producentów, możemy wywnioskować, że poszczególne młotowiertarki różnią się funkcjami. Jakie dodatkowe funkcje powinno posiadać urządzenie? Przede wszystkim warto wybrać sprzęt, który oferuje redukcję drgań. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa komfort pracy. Szczególnie, gdy będziemy używali udaru przez dłuższy czas. Można również zwrócić uwagę na rodzaj uchwytu do wierteł. Dziś jednak wykorzystuje się SDS-Plus, który jest w pewnym stopniu uniwersalny i zapewnia kompatybilność z wiertłami różnych producentów.

Z pozostałych ciekawych funkcji można wyróżnić regulację prędkości obrotowej oraz możliwość zmiany kierunku obrotów. Niektóre młotowiertarki posiadają również wskaźnik zużycia szczotek, które znajdują się w silniku. Co ciekawe, niektóre modele potrafią wyłączyć urządzenie, jeśli dojdzie do przeciążenia motoru. 

Jaka młotowiertarka 2023 – ranking najlepszych modeli

W dalszej części przedstawiamy młotowiertarki w różnych przedziałach cenowych. To, jaki model wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych preferencji, dlatego niewyszczególniamy żadnego modelu na pierwszym miejscu. Poniższe modele przedstawione są w kolejności od najtańszej do najdroższej.

Do 300 zł: Młotowiertarka Worx WX337

 • Częstotliwość udaru: 5300 ud./min.
 • Energia: 2 J
 • Prędkość: 1050 obr./min.
 • Typ uchwytu: SDS-Plus
 • Zasilanie: Sieciowe

Pierwsze urządzenie w rankingu najlepszych modeli młotowiertarek sprawdzi się w przypadku podstawowych prac remontowych. Oczywiście najważniejszą funkcją tego modelu jest kucie, aczkolwiek możemy również wyróżnić dwa inne tryby pracy: wiercenie z udarem i bez udaru. Wybór odpowiedniego trybu następuje po przestawieniu pokrętła. Warto zauważyć, że Worx WX337 wyposażona jest w ciekawy zestaw akcesoriów obejmujący uchwyt pomocniczy, głębokościomierz, 3-częściowe wiertło HSS, 3 wiertła do kamienia oraz walizkę.

Analizując wygląd młotowiertarki możemy pochwalić ją za wygodne gumowe wstawki, które zapewniają dobry chwyt podczas pracy. Dodatkowym atutem jest blokada spustu, która ułatwia wiercenie przez dłuższy czas. Sprzęt oferuje również funkcję przełącznika obrotów – lewo/prawo.

Sprawdź cenę młotowiertarki: Worx WX337.

Do 600 zł: Młotowiertarka Dewalt D25133K 800 W

 • Częstotliwość udaru: 5500 ud./min.
 • Energia: 2.6 J
 • Prędkość: 1500 obr./min.
 • Typ uchwytu: SDS-Plus
 • Zasilanie: Sieciowe

Jest to bardzo dobry sprzęt do wiercenia w betonie oraz cegle. Młotowiertarka pozwala na wyłączenie obrotów, co umożliwia na dłutowanie. Możemy również wyłączyć udar, co ułatwia wiercenie w drewnie, stali czy ceramice. Istnieje również możliwość zmiany prędkości obrotowej

Młotowiertarka Dewalt D25133K pokryta jest (w częściach uchwytowych) gumą, co ułatwia trzymanie podczas pracy. Producent chwali się również tym, że model ten jest uszczelniony, co chroni przed przenikaniem pyłu do wnętrza, co przekłada się na żywotność sprzętu. 

Producent wyposażył młotowiertarkę w chwyt typu SDS-Plus, który jest obecnie najczęściej używanym. Dzięki temu możemy wybrać wiertła różnych producentów. Przy okazji należy dopisać, że maksymalna średnica wiercenia w drewnie wynosi 30 mm, w betonie 26 mm, w stali 13 mm, natomiast z koronką 50 mm. Jest opcja zmiany obrotów prawo/lewo. Niestety, producent nie zdecydował się na funkcję tłumienia drgań. W zestawie znajdziemy ogranicznik głębokości. 

Sprawdź cenę młotowiertarki: Dewalt D25133K 800 W.

Do 900 zł: Młotowiertarka Makita HR2630T 800 W

 • Częstotliwość udaru: 4600 ud./min.
 • Energia: 2.4 J
 • Prędkość: 1200 obr./min.
 • Typ uchwytu: SDS-Plus
 • Zasilanie: Sieciowe

Młotowiertarka Makita HR2630T oferuje użytkownikowi trzy różne tryby pracy. Możemy wiercić, pracować z wykorzystaniem udaru, a także kuć. Dużym atutem jest szeroka możliwość regulacji dłuta. W tym modelu możemy przestawić je w 40 pozycji. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, by cechować się jak najdłuższą żywotnością. Ma pomóc w tym osłona przeciwpyłowa

Ułatwieniem naszej pracy jest ogranicznik głębokości, natomiast specjalny przełącznik na uchwycie szczotek pozwala na uzyskanie takich samych obrotów, niezależnie czy będą to prawe czy lewe. 

W zestawie oprócz młotowiertarki otrzymujemy dwa uchwyty szybkowymienne, zarówno cylindryczny, jak i SDS-Plus

Sprawdź cenę młotowiertarki: Makita HR2630T 800 W.

Do 1200 zł: Młotowiertarka Bosch GBH 2-28 F 880 W

 • Częstotliwość udaru: 4000 ud./min.
 • Energia: 3.2 J
 • Prędkość: 900 obr./min.
 • Typ uchwytu: SDS-Plus
 • Zasilanie: Sieciowe

Marka Bosch chwali się, że prezentowany model – GBH 2-28 F 880 W oferuje o 27% mniejszy poziom drgań niż ten, który cechował jego poprzednika. Oprócz tego, bardzo ważną funkcją wpływającą na nasze bezpieczeństwo jest czujnik, który wyłącza silnik, kiedy dojdzie do niespodziewanego szarpnięcia – na przykład wtedy, gdy wiertło zostanie zablokowane. Mowa o systemie KickBack Control, który jest autorskim pomysłem marki Bosch. 

Młotowiertarka wyposażona jest w funkcję blokady obrotów, która jest obowiązkowa w przypadku dłutowania. Model ten oferuje również sprzęgło wykrywające przeciążenie, które chroni zarówno nas, jak i urządzenie przed uszkodzeniem. Możliwa jest również aktywacja obrotów lewo/prawo. Jeśli planujemy długi odwiert lub używanie przez dłuższy czas udaru, możemy aktywować blokadę włącznika, co przekłada się na ciągłą pracę i brak konieczności trzymania aktywnego przycisku. 

Plusem jest również wymienny uchwyt pozwalający zmieniać wiertła z SDS-Plus na cylindryczne, które wykorzystywane są do wiercenia bez wykorzystania udaru. 

Urządzenie posiada gumowe elementy w miejscach chwytu, co ułatwia nam pracę i zapewnia stabilne trzymanie. W zestawie znajdziemy ogranicznik głębokości, sukno maszynowe oraz dodatkową rękojeść. 

Sprawdź cenę młotowiertarki: Bosch GBH 2-28 F 880 W.

Do 900 zł: Młotowiertarka WORX WX390.1  (AKUMULATOROWA)

 • Częstotliwość udaru: 5000 ud./min.
 • Energia: 2.2 J
 • Prędkość: 1200 obr./min.
 • Typ uchwytu: SDS-Plus
 • Zasilanie: 20 V

Pierwszy w naszym rankingu model, który wykorzystuje akumulator. Jest to więc sprzęt przede wszystkim dla osób, które muszą wiercić i kuć w miejscach, gdzie nie ma jeszcze dostępu do prądu. To, że model ten wykorzystuje zasilanie akumulatorowe nie oznacza, że nie ma odpowiedniej mocy. Wręcz przeciwnie, zarówno prędkość obrotowa, energia, jak i częstotliwość udaru stoją w tym przypadku na bardzo wysokim poziomie

Dużym atutem młotowiertarki Worx WX WX390.1 jest również niewielka waga urządzenia, która wynosi 1,2 kg. Dzięki temu nie odczujemy bólu podczas długiego wiercenia. Co ciekawe, młotowiertarkę możemy podłączyć do zewnętrznego źródła zasilania. Urządzenie otrzymujemy wraz z kompletem wierteł z uchwytem SSD-Plus. Sprzęt wyposażono funkcję tłumienia drgań, regulacji obrotów oraz możliwość wyłączenia udaru podczas wiercenia. Młotowiertarka pozwala na zmianę obrotów prawo/lewo. 

Sprawdź cenę młotowiertarki WORX WX390.1.

Do 1200 zł: Młotowiertarka Stanley FMCD900M2S 18 V (AKUMULATOROWA)

 • Częstotliwość udaru: 5775 ud./min.
 • Energia: 1.5 J
 • Prędkość: 2200 obr./min.
 • Typ uchwytu: SDS-Plus
 • Zasilanie: 18 V

Ostatni model zaprezentowany w rankingu najlepszych młotowiertarek wykorzystuje zasilanie akumulatorowe. Stanley FMCD900M2S 18 V posiada udar elektropneumatyczny, który pracuje z częstotliwością 5575 udarów na minutę. Plusem tego modelu jest również bezszczotkowa technologia silnika, która ma zwiększyć jego wydajność. Rękojeść jest regulowana, co wpływa na komfort pracy. Możemy również ustawić obroty prawo/lewo. 

Rękojeść w kształcie litery “D” ma za zadanie zmniejszyć wibracje urządzenia. Niestety, producent nie zastosował w tym wypadku technologii tłumienia drgań. Pozostając przy jego temacie, można zauważyć, że producent zastosował gumowe elementy, które ograniczają możliwość poślizgu naszej dłoni podczas pracy. Urządzenie wykorzystuje również ogranicznik głębokości, dzięki któremu na pewno nie wywiercimy zbyt głębokiego otworu. 

W zestawie znajdziemy nie tylko ładowarkę, ale również dwa akumulatory o pojemności 4 Ah. Co ciekawe, wszyscy producenci dołączają raczej walizki, natomiast Stanley oferuje klientom oprócz młotowiertarki torbę, która pomieści również narzędzia dodatkowe bądź elementy potrzebne do pracy, takie jak np. wiertła i dłuta.

Sprawdź cenę młotowiertarki Stanley FMCD900M2S 18 V.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.