czwartek, 20 czerwca

Lubisz czuć wiatr we włosach, a sport to coś, czego brakuje Ci w życiu codziennym? Świetnie się składa, bo w sklepie internetowym Carrefour znalazłam rower elektryczny i to do tego na przecenie.

Fot. Team Evelo/Pexels

Od jakiegoś czasu regularnie śledzę ofertę popularnych dyskontów w poszukiwaniu różnych perełek. Ostatnio skupiłam się na rowerach elektrycznych, gdyż sama mam w planach zakupić jeden z nich w najbliższym czasie. Ciekawe modele wybrałam już ze sklepu internetowego Lidl oraz Decathlon, tym razem padło na Carrefour. Przyznam, że nie pokładałam wielkich nadziei, na znalezienie roweru elektrycznego, jednak miło się zaskoczyłam. Okazało się, że nie dość, że jest dostępny do kupienia w sklepie online Carrefour, to jeszcze do tego jest na wyprzedaży!

Rower elektryczny Goetze DC1 jest aktualnie przeceniony z 4 499 zł na 3 999 zł. Oznacza to, że jeżeli zdecydujemy się na zakup do dnia 10 kwietnia, to możemy liczyć na rabat o wartości 500 zł!

Rower elektryczny – co to jest?

Rower elektryczny, nazywany także e-rowerem, to pojazd zasilany silnikiem elektrycznym, którym można jechać z maksymalną prędkością wynoszącą 25 km/h. Jego cechą szczególną jest pomaganie w pedałowaniu, co umożliwia pokonywanie dłuższych dystansów, wzniesień i trudnych terenów. Jest to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie są wysportowane lub mają problemy z kondycją. E-rower może być wykorzystywany zarówno do codziennych dojazdów do pracy, jak i do rekreacyjnej jazdy na świeżym powietrzu. Jest to również przyjazna dla środowiska alternatywa dla samochodów i motocykli, ponieważ nie emituje spalin i nie generuje hałasu.

Poza silnikami rowery elektryczne posiadają także akumulatory zasilające. Baterie te mogą być ładowane z gniazdka, podobnie jak w przypadku urządzeń elektronicznych. Warto wiedzieć, że niektóre, bardziej zaawansowane modele rowerów elektrycznych mogą być wyposażone w różne tryby działania silnika. Dzięki czemu użytkownik może dostosować moc do swoich potrzeb i warunków terenowych. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o rowerach elektrycznych, przeczytaj nasz poradnik: Rower elektryczny – jaki kupić? Poradnik, na co zwracać uwagę przy zakupie.

Rower elektryczny Goetze DC1

W ofercie sklepu internetowego Carrefour pojawił się rower elektryczny Goetze DC1. Model ten zaprojektowany został jako rower miejski, na którym komfortowo można omijając korek przed pracą, ale nie tylko. Urządzenie zostało wyposażone w silnik o mocy 250 W umiejscowionym w bagażniku. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, która według producenta ma pozwolić na ciągłą jazdę przez nawet 100 km na jednym naładowaniu (niestety, w specyfikacji nie podano konkretnych parametrów baterii). Oczywiście, warto jednak wiedzieć, że jest to zależne od stylu jazdy i przeciążenia. Na komfort jazdy wpływają także posiadane hamulce V-Brake, wygodne siodełko, metalowe błotniki oraz osłona na łańcuch.

  • Moc silnika: 250 W
  • 5 trybów wspomagania (w tym tryb „walk assist”)
  • Hamulce: V-Brake
  • 7-biegowy napęd Shimano
  • Obrotowa manetka odpowiadająca za wybrany bieg
  • Opony z gładkim bieżnikiem: 28″x 1,75″
  • Trwałą przerzutka: Shimano Tourney

Cena: 4 499 zł -> 3 999 zł -> 3799 zł przejdź do sklepu

Aktualizacja

Okazuje się, że moje znalezisko to nie koniec dobrych wieści. Kiedy wydawało się, że taniej już nie będzie, cena na rower z Carrefour spadła o kolejne 200 zł. Oznacza to, że aktualnie rower jest dostępny za 3799 zł.

Postanowiłam dla pewności przejrzeć internet w poszukiwaniu standardowych cen tego modelu. Okazuje się, że Goetze DC1 był niegdyś dostępny bezpośrednio u producenta, a najniższa historycznie cena to 3999 zł. Aktualna oferta Carrefour wydaje się więc być dobrą okazją.