Marka Franke zaprezentowała nową linię okapów, oferując niespotykany dotychczas poziom wielofunkcyjności. Nowości stanowią progres dla całego segmentu produktów, który od lat tkwił w użytkowej stagnacji.

Ostatnie innowacje w świecie okapów dotyczą przede wszystkim funkcji związanych z wykrywaniem dymu i pary wodnej. Coraz większą popularnością cieszą się również urządzenia nablatowe, które na przestrzeni lat zyskały wiele udogodnień w zakresie montażu i odprowadzania powietrza. Dotychczas jednak żaden producent nie wpadł na jakże proste rozwiązanie, które pozwala nazwać okap urządzeniem wielofunkcyjnym.

Okap zyskał nowe zastosowanie - zgadniesz jakie?

Franke Mythos Air Hub to zupełnie nowa linia okapów 2 w 1. Debiutujące w niej modele, to sufitowy FCMY 120 C WHG A A oraz ścienny FVMY AH BK F90. Obydwa urządzenia zostały wyposażone w dodatkowe filtry powietrza, pozwalające na wykorzystanie ich w roli oczyszczacza.

Zintegrowany moduł filtrujący usuwa z powietrza 99,99% wirusów i bakterii. Układ jest wspierany przez lampę UV-C o właściwościach bakteriobójczych. Rozwiązanie filtrujące wykorzystuje oddzielny silnik oraz własny obieg powietrza – zupełnie niezależny od pracy okapu. Zgodnie z aktualnymi trendami oczyszczacz posiada automatycznie aktywujący się tryb nocny, dostosowany do pracy przy minimalnym poziomie hałasu.

Okap zyskał nowe zastosowanie - zgadniesz jakie?

Specyfikacja podpowiada, że urządzenia od Franke, będą w stanie przejąć funkcję oczyszczaczy powietrza zlokalizowanych w okolicy kuchni. Oznacza to oszczędność miejsca, energii i możliwość planowania bardziej estetycznej przestrzeni przy zachowaniu maksimum komfortu. Jak podkreśla Katarzyna Niezabitowska-Baj, ekspert Franke:

Kuchnia jest dzisiaj centralnym punktem naszych domów. Miejscem, w którym
spędzamy tak wiele czasu gotując i ciesząc się dobrym towarzystwem rodziny czy
przyjaciół. W firmie Franke uważamy, że dobre samopoczucie domowników jest
niezwykle ważne. Dostarczamy więc produkt, który umożliwia oddychanie czystym
i bezpiecznym powietrzem dzięki najbardziej innowacyjnej technologii
i ponadczasowej estetyce

Dodatkowe możliwości oczyszczaczy Franke Mythos Air Hub

Linia Franke Mythos Air Hub to wysoko pozycjonowana gama urządzeń, która oprócz dodatkowej funkcji oczyszczacza posiada kilka dodatkowych udogodnień. Producent zachwala w możliwość łączenia się z Wi-Fi i Bluetooth oraz opcję weryfikacji nasycenia filtrów z wykorzystaniem praktycznego wskaźnika. Ponadto obydwa okapy posiadają podświetlenie LED, 3-stopniową regulację intensywności pracy oraz etykietę klasy energetycznej A+.