Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie doświadczył choć drobnej usterki w domu. Na szczęście nie wszystkie z nich wymagają interwencji profesjonalisty, która często może doprawdy słono kosztować. Odpowiednie elektronarzędzia pod ręką to podstawa, jednak pozostaje jeszcze kwestia zasilania. W niemieckiej sieci sklepów znajdziesz również dedykowane akcesoria, a mowa tu o akumulatorach Parkside oraz Parkside Performance. Wiele urządzeń kupisz za mniej niż stówkę!

Majsterkowicze – zarówno Ci początkujący, jak i profesjonalni – nierzadko trafiają na ofertę sieci sklepów Lidl. To właśnie tam znajdują elektronarzędzia, urządzenia warsztatowe oraz dedykowane akcesoria w dość budżetowych wersjach. Co ciekawe, w sklepie internetowym znajdziemy głównie sprzęty marek Parkside i Parkside Performance, które należą bezpośrednio do sieci Lidl. Produkowane są przez niemiecką firmę Kompernass znanej z dystrybucji elektronarzędzi długiej trwałości oraz świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Warto wiedzieć, że na rynku znajdziemy urządzenia zasilane sieciowo, akumulatorowo i spalinowo. Tym razem jednak skupimy się na drugim typie produktów, czyli elektronarzędziach akumulatorowych, a konkretnie na potrzebnych bateriach. Lidl zajmuje się sprzedażą wyłącznie akumulatorów litowo-jonowych. Warto zatem wiedzieć czym się wyróżniają!

Kilka słów o akumulatorach litowo-jonowych

Tytułem wstępu, warto omówić bohaterów dzisiejszego wpisu, a mowa tu o akumulatorach litowo-jonowych. Są szeroko stosowane w urządzeniach elektronicznych, takich jak smartfony, tablety, laptopy, aparaty fotograficzne, ale także elektronarzędzia. Ich atutem jest przechowywanie dużej ilości energii elektrycznej na jednostkę masy. Tym samym, są lżejsze i bardziej wydajne niż wiele innych typów akumulatorów. Żywotność baterii litowo-jonowych to nawet około 1000 cykli ładowania, dzięki czemu są jednymi z najtrwalszych propozycji na rynku. Ponadto są one także stosunkowo bezpieczne w użyciu, ponieważ są mniej podatne na przegrzanie i wybuchy niż inne rodzaje akumulatorów.

Zazwyczaj czas ładowania akumulatorów litowo-jonowych wynosi zazwyczaj od 1 do 3 godzin. Warto zdecydować się na akcesoria o standardowej pojemności 4 Ah lub nawet zwiększonej 8 Ah, gdyż starczą na dłuższy czas pracy, bez konieczności ładowania w trakcie pracy. Niemniej, wybór wszystko powinien być zależny od typu urządzenia, częstotliwości użytkowania, a tym samym – naszych wymagań.

Najtańsze, a zarazem najmniej pojemne baterie marki Parkside kosztują w sklepie internetowym Lidl zaledwie 59,90 zł (jest to jednak okresowa promocja). Najdroższy, a tym samym najbardziej nowoczesny model można kupić za ponad 300 zł, ten jest także najbardziej pojemny (8 Ah). Jego zaletą nie jest jednak wyłącznie pojemność, a możliwość połączenia z Bluetooth i zdalna konfiguracja parametrów.

Jak dbać o baterię litowo-jonową?

Aby bateria pracowała długo i wydajnie, istotne jest odpowiednie obchodzenie się z tego typu akcesoriami, a także należyta konserwacja. W przypadku użytkowania akumulatorów litowo-jonowych, warto unikać dużych zmian temperatury otoczenia, szczególnie zimą. Optymalne warunki odnoszą się również do przechowywania – temperatura powinna wynosić od 20°C a 25°C.

Akumulatorów litowo-jonowych nie powinno doprowadzać się do całkowitego rozładowania, ponieważ bezpośrednio wpływa to na zmniejszenie ich pojemności. Jeżeli już się tak stanie, to należy pamiętać, żeby nie zostawiać rozładowanej baterii przez miesiące nieużywania – co jakiś czas należy ją naładować do około 40%.

Akumulator Parkside – do codziennego użytku

W przeciwieństwie do serii Performance, produkty Parkside są stworzone z myślą o domowych majsterkowiczach i hobbystach. W sklepie internetowym Lidl znajdziemy dwie serie akumulatorów: Parkside X 20 V Team oraz Parkside X 12 V Team. Warto dodać, że obie posiadają inny rodzaj wtyku, więc nie będą między sobą kompatybilne. Istotne jest, aby kupować urządzenia i akcesoria tej samej serii. Ponadto producent zdecydował się na wprowadzenie kilku modeli o różnej pojemności, która ma wpływ na czas działania urządzenia. Ceny urządzeń wahają się od 59,90 zł do 349 zł. Sprawdźmy zatem, co aktualnie znajdziemy w ofercie!

Akumulator Parkside 20 V PAP 20 B3, 4 Ah

 • Napięcie znamionowe: maks. 20 V
 • Pojemność: 4 Ah
 • Cell Balancing

Cena: 189 złprzejdź do sklepu

Akumulator Parkside PAP 20 B1, 20 V, 2 Ah

 • Napięcie akumulatora: 20 V
 • Pojemność: 2 Ah
 • Cell Balancing

Cena: 99 zł przejdź do sklepu

Akumulator Parkside 12 V, 4 Ah PAPK 12 B3

 • napięcie znamionowe: 12 V
 • pojemność: 4 Ah
 • Cell Balancing

Cena: 99 złprzejdź do sklepu

Akumulator Parkside Performance – dla profesjonalistów

Parkside Performance to urządzenia skierowane do zaawansowanych majsterkowiczów, rzemieślników i pracowników budowlanych, którzy potrzebują narzędzi o wysokiej jakości i wydajności. Produkty charakteryzują się przystępną ceną w stosunku do jakości i funkcjonalności, a ponadto zazwyczaj posiadają 5-letnią gwarancję producenta, przez co długo możemy być spokojni o ewentualne nieplanowane awarie. Oto kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę.

Inteligentny akumulator Parkside Performance PAPS 208 A1, 20 V, 8 Ah

 • Napięcie znamionowe: 20 V
 • Pojemność: 8 Ah
 • 3-stopniowy wskaźnik naładowania
 • Łączność przez Bluetooth – monitoring akumulatora przez aplikację PARKSIDE

Cena: 299 złprzejdź do sklepu

Inteligentny akumulator Parkside Performance PAPS 204 A1, 20 V, 4 Ah

 • Napięcie znamionowe: 20 V
 • Pojemność: 4 Ah
 • Wskaźnik stanu naładowania: 3-stopniowy
 • Łączność przez Bluetooth – monitoring akumulatora przez aplikację PARKSIDE

Cena: 179 złprzejdź do sklepu

Akumulator Parkside – aktualne promocje

Niemiecka sieć sklepów zyskała sympatię z kilku względów, wśród nich znajduje się m.in. szeroka dostępność produktów, dość duży wybór, a także… niskie ceny. Oczywiście różni się to w zależności od produktu, jednak częste promocje i obniżki cenowe to coś, na co zawsze warto zwracać uwagę. Sprawdziłam, co obecnie warto kupić.

Akumulator Parkside PAPK 12 A3, 12 V, 2 Ah

 • Napięcie znamionowe: 12 V
 • Pojemność: 2 Ah
 • W zestawie: ładowarka PLGK 12 A3 (2,4 A)

Cena w promocji: 99 zł 79,90 zł przejdź do sklepu

Akumulator Parkside 12 V, 2 Ah

 • Napięcie znamionowe: 12 V
 • Pojemność: 2 Ah
 • Cell Balancing

Cena w promocji: 79,90 zł 59,90 złprzejdź do sklepu

Akumulator Parkside? To może Ci się przydać!

Nie od dziś wiadomo, że do internetowych i stacjonarnych sklepów nic nie przyciąga tak, jak szeroka oferta produktowa i atrakcyjne ceny. Lidl stara się nieustannie poszerzać kategorię elektronarzędzi, dzięki czemu w sieci sklepów możemy kupić niemal pełen zestaw wraz z akcesoriami. Jeśli zamierzasz kupić akumulator Parkside, mogą zainteresować Cię również poniższe produkty.

Ładowarka do akumulatorów Parkside PLG 20 C1, 20 V

 • Znamionowy pobór mocy: 65 W
 • Prąd ładowania: 2,4 A
 • Z automatycznym wyłączaniem ładowania i wskaźnikiem ładowania LED
 • Z gumowymi wypustkami zapewniającymi antypoślizgowość

Cena: 39,99 złprzejdź do sklepu

Ładowarka do akumulatorów Parkside 20 V, PLG 20 C3

 • Znamionowy pobór mocy: 120 W
 • Prąd ładowania: 4,5 A
 • Z automatycznym wyłączaniem ładowania i wskaźnikiem ładowania LED
 • Z gumowymi wypustkami zapewniającymi antypoślizgowość

Cena w promocji: 89,90 zł 49,99 zł przejdź do sklepu

Złączka do ładowania akumulatora Parkside PWCA A1, 20 V

 • Moc ładowania Qi: maks. 5 W / 9 W (BPP / PPDE), USB-A: maks. 5 V / 2,4 A / 12 W, USB-C: maks. 5 V / 3,0 A / 15 W
 • Złącza: USB-A / USB-C
 • Lampka LED

Cena: 99 złprzejdź do sklepu

Akumulator Parkside i Parkside Performance – czy warto?

Jako że elektronarzędzia z Lidla cieszą się dużą popularnością, często pojawiają się zarówno nowe modele, jak i promocyjne oferty. Najlepszym przykładem jest cykliczna akcja, o której przeczytasz we wpisie: Już dziś: Sobotnia wyprzedaż w Lidl na elektronarzędzia — lecą ceny, lecą wióry. Zakup akumulatora Parkside lub Parkside Performance gwarantuje, że bez najmniejszego problemu zasilimy każdy model marki. Warto jednak mieć na uwadze wcześniej wspomniane zależności dot. pojemności i napięcia znamionowego.

Czy akumulator Parkside będzie dobrym zakupem? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to zależne od naszych oczekiwań. Niemniej, biorąc pod uwagę dostępność i ceny, z pewnością jest to dość atrakcyjna propozycja. Nawiasem mówiąc, jeden z modeli Parkside, znalazł się wśród najbardziej popularnych akumulatorów – więcej dowiesz się z wpisu: Porównałam najpopularniejsze akumulatory narzędziowe od kultowych marek – już od 157 zł. Przy okazji, porównasz specyfikację z modelami od czołowych przedsiębiorstw.

Wszystkie produkty z omawianej kategorii akumulatorów, jak i akcesoriów znajdziesz pod tym linkiem. Uwaga, powyższe modele pasują wyłącznie do elektronarzędzi marki Parkside i Parkside Performance.

Materiał zawiera linki partnerskie.

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.