Akumulatory Parkside i Parkside Performance – jakie znajdziemy w Lidlu?

Jeżeli jesteś szczęśliwym użytkownikiem elektronarzędzi marki Parkside albo Parkside Performance, które można kupić w Lidlu, to z pewnością poszukujesz dedykowanych akcesoriów. Oto wszystkie akumulatory, które znajdziesz w ofercie sklepu internetowego.

Parkside Lidl narzędzia warsztat warsztatowe wiertarka wiertarko wkrętarka akumulatorowa akumulator lidl parkside performance

Majsterkowicze – zarówno Ci początkujący, jak i profesjonalni – z czasem trafiają na ofertę sieci sklepów Lidl. To właśnie tam znajdują elektronarzędzia, urządzenia warsztatowe oraz dedykowane akcesoria. Co ciekawe, w sklepie internetowym znajdziemy głównie sprzęty marek Parkside i Parkside Performance, które należą bezpośrednio do sieci Lidl. Produkowane są przez niemiecką firmę Kompernass znanej z dystrybucji elektronarzędzi długiej trwałości oraz świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Warto wiedzieć, że na rynku znajdziemy urządzenia zasilane sieciowo, akumulatorowo i spalinowo. Tym razem jednak skupimy się na drugim typie produktów, czyli elektronarzędziach akumulatorowych, a konkretnie na potrzebnych bateriach. W sklepie internetowym znajdziemy ich aż 9 rodzajów, więc jest w czym wybierać. Warto wiedzieć, że sieć Lidl zajmuje się sprzedażą wyłącznie akumulatorów litowo-jonowych. Czy one jednak są i czym się wyróżniają?

Odkurzacz parkside warsztatowy Parkside Lidl narzędzia warsztat warsztatowe wiertarka wiertarko wkrętarka akumulatorowa akumulator lidl parkside performance

Akumulator litowo-jonowy – czyli jaki?

Na początku warto wiedzieć, że na rynku dostępne jest kilka rodzajów akumulatorów. Najczęściej w sklepach znajdziemy akumulatory takie jak:

 • litowo-jonowe
 • żelowe
 • kwasowo-ołowiane
 • litowo-polimetowe
 • niklowo-kadmowe
 • niklowo-metalowo-wodorkowe

Tak jak wspominałam, sieć sklepów Lidl zajmuje się sprzedażą jedynie pierwszych z nich. Akumulatory litowo-jonowe są szeroko stosowane w urządzeniach elektronicznych, takich jak smartfony, tablety, laptopy, aparaty fotograficzne, ale także elektronarzędzia. Jedną z najważniejszych ich cech jest to, że mogą przechowywać dużą ilość energii elektrycznej na jednostkę masy. Ma to wpływ na to, że są lżejsze i bardziej wydajne niż wiele innych typów akumulatorów. Warto wiedzieć, że baterie litowo-jonowe są w stanie znieść około 1000 cykli ładowania, dzięki czemu są jednymi z najtrwalszych propozycji na rynku. Ponadto są one także stosunkowo bezpieczne w użyciu, ponieważ są mniej podatne na przegrzanie i wybuchy niż inne rodzaje akumulatorów.

Warto wiedzieć, że zazwyczaj czas ładowania akumulatorów litowo-jonowych wynosi zazwyczaj od 1 do 3 godzin. Fizycznie nie da się tego zrobić szybciej, gdyż mogłoby to doprowadzić do wybuchu. Dlatego używając elektronarzędzi zasilanych za pomocą baterii, to warto mieć ich przy sobie co najmniej kilka. Pozwoli to zachować ciągłość pracy, bez wymuszonej przerwy przez oczekiwanie na naładowanie akumulatorów. Warto decydować się na akcesoria o standardowej pojemności 4 Ah lub nawet zwiększonej 8 Ah, gdyż starczą po prostu na dłuższy czas pracy. Jednak w ofercie sieci sklepów Lidl znajdziemy także takie akumulatory o pojemności 2 Ah oraz 2,5 Ah.

Najtańsze, a zarazem najmniej pojemne baterie marki Parkside kosztują w sklepie internetowym Lidl poniżej 100 zł. Ceny najpopularniejszych modeli o standardowej pojemności 4 Ah wynoszą około 200 zł. Najdroższy model można kupić za ponad 300 zł, ten jest także najbardziej pojemny (8 Ah). Tutaj należy pamiętać o konieczności zakupu kilku takich samych baterii, żeby zwiększyć swój komfort pracy.

Jak dbać o baterię litowo-jonową?

Po zakupie baterii litowo-jonowej, należy odpowiednio o nią dbać, by pracowała długo i wydajnie. Najważniejsza zasada stanowi, że warto unikać dużych zmian temperatury otoczenia, szczególnie zimą. One potrafią sprawić, że akumulator szybciej się psuje lub traci na pojemności i wydajności. Dlatego zanim przeniesiesz urządzenie z baterią litowo-jonową z dworu do domu, to warto chwilę przetrzymać je na klatce schodowej, piwnicy lub garażu. Zazwyczaj jednak należy przechowywać ją w temperaturze wynoszącej pomiędzy 20°C a 25°C.

Następna zasada dotyczy kwestii rozładowywania energii do zera. Starsze typy baterii należało co jakiś czas rozładować, więc przyjęło się, że należy tak robić zawsze. Jest to jednak bzdura w przypadku akumulatorów litowo-jonowych, gdyż tych nie wolno doprowadzać do całkowitego rozładowania, gdyż to wpływa na zmniejszenie ich pojemności. Jeżeli już się tak stanie, to warto pamiętać, żeby nie zostawiać rozładowanej baterii przez miesiące nieużywania – co jakiś czas należy ją naładować do około 40%.

Parkside Lidl narzędzia warsztat warsztatowe wiertarka wiertarko wkrętarka akumulatorowa akumulator lidl parkside performance

Parkside Performance

Parkside Performance to marka sprzętów i akcesoriów między innych takie jak: wiertarki udarowe, szlifierki kątowe, wyrzynarki, pilarki tarczowe oraz odkurzacze przemysłowe. Skierowane są one do zaawansowanych majsterkowiczów, rzemieślników i pracowników budowlanych, którzy potrzebują narzędzi o wysokiej jakości i wydajności. Produkty Parkside Performance charakteryzują się przystępną ceną w stosunku do jakości i funkcjonalności, co sprawia, że są one atrakcyjnym wyborem dla osób szukających narzędzi do pracy w domu lub na budowie.

Warto także wiedzieć, że zazwyczaj posiadają także 5-letnią gwarancję producenta, przez co długo możemy być spokojni o ewentualne nieplanowane awarie. Jeżeli kupiliśmy narzędzie w sklepie stacjonarnym Lidl, to właśnie tam powinniśmy skierować swoje kroki w celu złożenia reklamacji. Przy sobie należy posiadać dowód zakupu (paragon lub fakturę) lub pisemne oświadczenie dotyczące zakupu produktu. Jeżeli jednak nabyłeś narzędzia w sklepie internetowym online, to wystarczy zgłosić reklamację przez formularz kontaktowy lub przy pomocy chatbota.

Aby przyspieszyć proces rozpatrywania reklamacji, należy pamiętać o podaniu takich informacji jak: Reklamacja z tytułu rękojmi konsumenckiej, nazwę produktu, numer produktu, numer zamówienia, opis wady produktu oraz datę stwierdzenia wady urządzenia.

Jeżeli chodzi o dedykowane akumulatory, to przedstawiciele sieci sklepów Lidl wprowadzili dwa modele: Smart PAPS 208 A1 oraz PAPS 204 A1. Różnią się one między sobą pojemnością oraz ceną. Droższe akcesorium posiada pojemność wynoszącą 8 Ah, a tańsze 4 Ah. Wpływa to na czas pracy. Akumulatory są kompatybilne z serią elektronarzędzi Parkside X 20 V Team.

Kompatybilne elektronarzędzia serii Parkside X 20 V Team:

 • Akumulatorowa wiertarkowkrętarka Parkside Performance PABSP 20 Li C3 – cena 279 złprzejdź do sklepu
 • Akumulatorowa wiertarkowkrętarka udarowa Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2 – cena 369 zł przejdź do sklepu
 • Akumulatorowy klucz udarowy Parkside Performance PASSP 20-Li A3 – cena 699 zł przejdź do sklepu

Akumulator Parkside Performance Smart PAPS 208 A1

Akumulator Parkside Performance Smart PAPS 208 A1
 • Pojemność: 8 Ah
 • Napięcie: 20 V
 • Seria: Parkside X 20 V Team
 • Typ: Litowo-jonowy

Cena: 349 zł przejdź do sklepu

Akumulator Parkside Performance PAPS 204 A1

Akumulator Parkside Performance PAPS 204 A1
 • Pojemność: 4 Ah
 • Napięcie: 20 V
 • Seria: Parkside X 20 V Team
 • Typ: Litowo-jonowy

Cena: 199 zł przejdź do sklepu

Parkside

Parkside to także Lidlowa marka narzędzi. W ofercie sklepu znajdziemy urządzenia takie jak: wiertarki, szlifierki kątowe, wyrzynarki, pilarki tarczowe, młoty udarowe i narzędzia do cięcia. W przeciwieństwie do Parkside Performance, produkty Parkside są projektowane z myślą o domowych majsterkowiczach i hobbystach. Charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny w porównaniu do konkurencyjnych firm. Urządzenia posiadają 3-letnią gwarancję producenta, przez co możemy być spokojni o nietypowe awarie. Warto wiedzieć, że marka Parkside oferuje także akcesoria i materiały eksploatacyjne do swoich narzędzi. Wśród najczęściej wymienianych znajdują się: akumulatory, wiertła, tarcze diamentowe, taśmy oraz bity.

W sklepie internetowym Lidl znajdziemy dwie serie akumulatorów Parkside: Parkside X 20 V Team oraz Parkside X 12 V Team. Łatwo je między sobą odróżnić na pierwszy rzut oka, gdyż pierwsze są w kształcie prostokąta, a drugie walca. Różnią się między sobą wartością napięcia. Już w nazwie serii znajduje się wskazówka, że jedna posiada napięcie o wartości 20 V, a drugi 12 V. Warto także wiedzieć, że obie posiadają inny rodzaj wtyku, więc nie będą między sobą kompatybilne. Dlatego należy pamiętać, by kupować urządzenia i akcesoria tej samej serii. Ponadto producent zdecydował się na wprowadzenie kilku modeli o różnej pojemności, która ma wpływ na czas działania urządzenia.

Parkside Lidl narzędzia warsztat warsztatowe szlifierka elektronarzędzia akumulator parkside performance lidl sklep internetowy

Parkside X 20 V Team

Tak jak wspominałam, oferta akumulatorowa i elektronarzędziowa sklepu internetowego Lidl dzieli się na dwie serie. Bardziej popularną jest ta o nazwie Parkside X 20 V Team, z którą kompatybilna są baterie zarówno marki Parkside jak i wyżej wymienione modele Parkside Performance.

Wśród akumulatorów firmy Parkside kompatybilnymi z serią Parkside X 20 V Team znajdziemy jeden model baterii litowo-jonowych. W sklepie internetowym Lidl znajdziemy Parkside PAP 20 B3 o pojemności 4 Ah i napięciu 20 V. Co ciekawe, możemy znaleźć dwie oferty na to samo akcesorium, różniące się między sobą wyłącznie ceną. Niżej przedstawiamy oba produkty.

Kompatybilne elektronarzędzia serii Parkside X 20 V Team

 • Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa 3 w 1 Parkside 20 V PSBSA 20-Li C3 – cena 179 złprzejdź do sklepu
 • Akumulatorowa wkrętarka udarowa Parkside PDSSA 20-Li A1 – cena 169 złprzejdź do sklepu
 • Akumulatorowa szlifierka kątowa Parkside 20 V PWSA 20-Li C4 – cena 179 złprzejdź do sklepu

Promocja na akumulatory Parkside

Przedstawiciele sieci sklepów Lidl ogłosili akcję promocyjną, która będzie dotyczyła tylko stacjonarnych placówek. Tylko w sobotę 15 kwietnia będzie trwała wyprzedaż, w ramach której przy zakupie elektronarzędzia z serii Parkside X 20 V Team, akumulator lub zestaw z ładowarką będzie można zgarnąć z rabatem wynoszącym 30%. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj mój artykuł na ten temat: Promocja na akumulatory w Lidlu! Tak, to się dzieje naprawdę.

Akumulator Parkside PAP 20 B3

Akumulator Parkside PAP 20 B3
 • Pojemność: 4 Ah
 • Napięcie: 20 V
 • Seria: Parkside X 20 V Team
 • Typ: Litowo-jonowy

Cena: 169 zł przejdź do sklepu

Akumulator Parkside PAP 20 B3

Akumulator Parkside PAP 20 B3
 • Pojemność: 4 Ah
 • Napięcie: 20 V
 • Seria: Parkside X 20 V Team
 • Typ: Litowo-jonowy

Cena: 179 zł przejdź do sklepu

Parkside X 12 V Team

Akumulatory litowo-jonowe Parkside X 12 V Team to akcesoria o napięciu 12 V. Dedykowane są one do elektronarzędzi tej samej serii. W sklepie internetowym Lidl znajdziemy aż cztery różne modele różniące się między sobą pojemnością baterii. Najtańsze akcesorium posiada pojemność 2 Ah, a najdroższe 5 Ah. Warto rozważyć zakup najdroższego z nich, gdyż zapewnia najdłuższą pracę z wszystkich dostępnych modeli serii.

Przykładowe elektronarzędzia z serii Parkside X 12 V Team

Akumulator Parkside 12 V

Akumulator Parkside 12 V
 • Pojemność: 2 Ah
 • Napięcie: 12 V
 • Seria: Parkside X 12 V Team
 • Typ: Litowo-jonowy

Cena: 79,90 zł przejdź do sklepu

Akumulator Parkside PAPK 12 C1

Akumulator Parkside PAPK 12 C1
 • Pojemność: 2,5 Ah
 • Napięcie: 12 V
 • Seria: Parkside X 12 V
 • Typ: Litowo-jonowy

Cena: 99 zł przejdź do sklepu

Akumulator Parkside 12 V B3

Akumulator Parkside 12 V B3
 • Pojemność: 4 Ah
 • Napięcie: 12 V
 • Seria: Parkside X 12 V Team
 • Typ: Litowo-jonowy

Cena: 119 zł przejdź do sklepu

Akumulator Parkside PAPK 12 D1

Akumulator Parkside PAPK 12 D1
 • Pojemność: 5 Ah
 • Napięcie: 12 V
 • Seria: Parkside X 12 V
 • Typ: Litowo-jonowy

Cena: 149 zł przejdź do sklepu

Zestaw akumulator z ładowarką Parkside

Warto także wiedzieć, że istnieje możliwość zakupu kompletu akumulatora z ładowarką. Taki zestaw może być korzystnym wyborem z kilku powodów. Przede wszystkim pozwala on uzyskanie obu akcesoriów w jednym komplecie w sytuacji, gdy kupiliśmy elektronarzędzie bez tych elementów. Dzięki temu użytkownik nie musi szukać oddzielnie odpowiednich modeli, co może być czasochłonne i kosztowne. Ponadto zestaw akumulatora z ładowarką może być korzystniejszy cenowo niż oba elementy oddzielnie. Wszystko dlatego, że producent zazwyczaj oferuje niższą cenę za komplet akcesoriów, niż gdybyśmy kupili je oddzielnie.

Co ciekawe, w sklepie internetowym Lidl dostępne są tylko dwa zestawy. Jeden z serii Parkside X 20 V Team oraz drugi Parkside X 12 V Team. Umieszczonych w nich modelów baterii nie będziemy mogli dokupić dodatkowo, gdyż nie są one dostępne osobno. Oba akumulatory są litowo-jonowe o pojemności 2 Ah.

Warto wiedzieć, że ładowarki będą także ładować baterie o innych pojemnościach, ale muszą należeć do tej samej serii. Znaczy to, że zestaw z Parkside PAPK 12 A3 będzie także ładował akumulatory z serii Parkside X 12 V Team, jednak nie podłączymy do niego baterii z serii Parkside X 20 V Team ze względu na różnicę rodzaju styków i inną budowę modeli.

Akumulator Parkside PAPK 12 A3
z ładowarką

Akumulator Parkside PAPK 12 A3
z ładowarką
 • Pojemność: 2 Ah
 • Napięcie: 12 V
 • Seria: Parkside X 12 V Team
 • Typ: Litowo-jonowy
 • Kompatybilne modele akumulatorów:
  • Akumulator Parkside PAPK 12 C1
  • Akumulator Parkside 12 V B3
  • Akumulator Parkside PAPK 12 D1
  • Akumulator Parkside 12 V 2 Ah

Cena: 109 zł przejdź do sklepu

Akumulator Parkside PAP 20 B1
z ładowarką

Akumulator Parkside PAP 20 B1
z ładowarką
 • Pojemność: 2 Ah
 • Napięcie: 20 V
 • Seria: Parkside X 20 V Team
 • Typ: Litowo-jonowy
 • Kompatybilne modele akumulatorów:
  • Akumulator Parkside PAP 20 B3
  • Akumulator Parkside Performance PAPS 204 A1
  • Akumulator Parkside Performance Smart PAPS 208 A1

Cena: 149 zł przejdź do sklepu

To wszystko?

Na ten moment to wszystkie akumulatory, które możemy dzisiaj kupić w sklepie internetowym Lidl. Warto wiedzieć, że pasują one jedynie do elektronarzędzi marki Parkside i Parkside Performance. Jeżeli takich szukasz w korzystnej cenie, to koniecznie sprawdź mój artykuł na temat aktualnie trwających promocji: Lidl wyprzedaż elektronarzędzi. Ja też nie lubię przepłacać, więc szukam najlepszych promocji.