CUBE – intuicyjny pilot dla inteligentnych domów

CUBE jest ciekawie zaprojektowanym urządzeniem przeznaczonym do sterowania, systemami inteligentnych domów. Pozwala ono na intuicyjną regulację takich parametrów jak stopień oświetlenia, głośność zestawu audio czy temperatura otoczenia.

Urządzenie otrzymało formę czarnego sześcianu. Podczas spoczynku, wszystkie boki mają jednolity kolor. Dotknięcie CUBE wywołuje uruchomienie wyświetlaczy na wszystkich ściankach. Każda z nich jest odpowiedzialna za regulację innego parametru w domowym otoczeniu. Aktywny jest ten, który aktualnie widoczny jest na górze sześcianu.

cube (2)

Przekręcanie kostki na płaskiej powierzchni imituje działanie pokrętła regulacji. Przykładowo przekręcając CUBE zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, podczas gdy na górze wyświetlana jest żarówka, wzmocnimy intensywność światła w pomieszczeniu. Dodatkowe funkcje (np wyłączanie i włączanie światła), mają być wywoływane poprzez potrząsanie kostką.

cube (1)

Jedna ze ścianek została przeznaczona na wyświetlacz daty, godziny oraz stopnia naładowania baterii. Dedykowana ładowarka jest przeznaczona do mocowania na ścianie. Jej delikatne podświetlenie ułatwi odnalezienie CUBE nocą.

cube (3)

Trzy istotne pytania pozostają bez odpowiedzi – wciąż nie wiemy jak wygląda kwestia kompatybilności, data ewentualnej premiery oraz prognozowanej ceny. Projekt sygnowany jest marką family of the arts.