Countertop – inteligentny system w kuchni

Countertop to inteligentny system, pozwalający na dopracowanie diety oraz wyrobienie odpowiednich nawyków żywieniowych. Jego podstawą jest estetyczna waga z drewnianą szalką. Współpracuje ona z dedykowaną aplikacją na smartfony oraz innymi urządzeniami dbającymi o zdrowie i kondycję.

CountertopAplikacja przypomni o posiłkach w odpowiednich godzinach oraz zaproponuje zdrowe posiłki. Ogromna baza przepisów ma sprawić, że gotowanie nigdy nie będzie nudne. Ponadto specjalny algorytm nauczy się jakie dania najczęściej wybiera użytkownik, odnotowując które składniki lubi, a których nie. Dania będą dostosowane również pod kątem idealnego zbilansowania diety.

Countertop

Waga automatycznie połączy się z programem podczas przygotowywania posiłku. Zadba aby proporcje poszczególnych składników były odpowiednie. Ponadto pozwoli aplikacji na dokładną kontrolę ilości pokarmu, który spożywa użytkownik.

Countertop

Zestaw zawiera również moduły, pozwalające na zintegrowanie systemu z popularnymi blenderami Vitamix oraz garnkami do powolnego gotowania Crock-Pot. Zestaw przepisów zawiera specjalne receptury przygotowane pod kątem obydwu urządzeń. Po założeniu adaptera, wystarczy położyć urządzenie na wadze, a następnie rozpocząć sporządzanie proponowanych dań.

Countertop (8)

Nie zabrakło również możliwości synchronizacji systemu z opaskami fitnessowymi takimi jak Jawbone UP.

Specyfikacja wagi

Komunikacja: Bluetooth i NFC

Precyzja: do 1 grama

Dodatkowe funkcje: Lokalizator

Wyświetlacz: LED

Zasilanie: bateria AAA (na 1 rok)

Wykonanie: odporna na wodę, szalka do mycia w zmywarce

Countertop (7)

Specyfikacja aplikacji

Kompatybilność: iOS

Możliwa obsługa bez użycia rąk

Wsparcie dla: Jawbone UP i innych trackerów, oraz aplikacji Apple Health

Opcjonalnie można dokupić moduły NCS dla urządzeń Vitamix i Crock-Pot. Dostępne będą również szalki o różnej stylizacji

Countertop (4)

Zestaw można zakupić w przedsprzedaży na stronie producenta, w cenie 99,95 dolara (wersja bez opcjonalnych modułów NFC).