Cellrobot – robot modułowy

Cellrobot jest ciekawym pomysłem na robota, który w żaden sposób nie będzie ograniczał kreatywności użytkownika. Jego modułowa konstrukcja, pozwala na budowę niezwykłych urządzeń, dostosowanych do naszych upodobań.

Cellrobot (4)

Twórcy projektu, opracowali kilkanaście modeli okrągłych modułów. Wszystkie są ruchome, lecz oprócz tego posiadają różne funkcje. Moduł centralny wyposażono wyświetlacz, port ładowania, wyjście audio i gniazdo pozwalające na podłączenie do komputera. Podstawowy moduł (Cell) posiada złącze pozwalające połączyć go z centralną lub innymi elementami. Potrafi się również przekręcać swoje połówki o kilkanaście stopni względem siebie. Dostępny jest również moduł z kamerą, oświetleniowy oraz pod postacią koła z oponą.

Cellrobot (3)Poskładany zestaw może więc kroczyć lub jeździć. Zarówno samodzielnie jak i sterowany przez swojego użytkownika. Oczywiście do robota przewidziano dedykowaną aplikację. Ułatwia ona nie tylko sterowanie, lecz zawiera również zestaw instruktarzy do budowy ciekawych konstrukcji. Podstawowy zestaw zawierający moduł centralny, moduł podstawowy oraz 2 koła, wyceniono na 179 dolarów. Niestety nie powiódł się plan sfinansowania projektu za pomocą kickstartera, autorzy poszukują alternatywnych rozwiązań.

Cellrobot (2)