Atmoph Window to przykład kreatywnego wykorzystania istniejących technologii. Wyświetlacz LCD umieszczony wewnątrz drewnianej ramy, ma pełnić rolę przyjaznego okna na świat.

Atmoph Window (2)

Autorzy systemu opracowali szereg nagrań (obraz + dźwięk) w jakości 4 K, z najpiękniejszych zakątków świata. Dzięki temu użytkownik w nawet pozbawionym wyrazu biurze, będzie mógł się zwrócić w kierunku natury. Ponadto dzięki funkcji streamingu, możliwe będzie obserwowanie na żywo materiałów z kilkunastu ciekawych miejsc na całym świecie.

Atmoph Window będzie kompatybilne z większością urządzeń mobilnych. Dzięki temu sterowanie będzie przebiegać z poziomu dedykowanej aplikacji. Wyświetlane obrazy będą mogły być uzupełnione o garść podstawowych danych takich jak zegar, kalendarz czy aktualna prognoza pogody. Dodatkiem będzie budzik, z dotykowym wyłącznikiem, który zaoferuje przyjemne budzenie widokiem i dźwiękiem z najpiękniejszych miejsc świata.

Atmoph Window (1)

Ciekawie zapowiada się również funkcja dopasowywania do pory dnia. Dzięki temu o poranku zostaną wyświetlone nagrania przygotowane za dnia, natomiast nocą będziemy mogli obserwować ciekawe ujęcia nocne (np rozświetlone metropolie). Dużą zaletą wydaje się być prostota i ograniczona funkcjonalność.

Atmoph Window (2)

Okno będzie dostępne w 3 wersjach kolorystycznych ramy. 27-calowy wyświetlacz będzie prezentował obrazy z rozdzielczością 1920×1080 px. Całość będzie napędzana przez 4-rdzeniowy procesor Cortex A-5 wsparty przez 1GB pamięci RAM. Autorzy przewidzieli również możliwość wgrania własnych ujęć z wykorzystaniem 32 GB wbudowanej pamięci. Za komunikację będzie odpowiadał moduł WiFi, natomiast zasilanie ma pochodzić bezpośrednio z sieci.

Atmoph Window (3)

Właśnie zakończyła się kampania systemu na portalu crowdfundingowym kickstarter.com. Autorzy bez większych problemów zebrali zakładaną kwotę 100 tysięcy dolarów. Podstawowa wersja była wyceniana na 499 dolarów. Teraz będzie można ją nabyć w cenie o 200 dolarów większej.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *