Zdrowie fizyczne powinno być ważnym elementem życia każdego człowieka. Jak pokazują trendy ludzie rzeczywiście coraz częściej i efektywniej dbają o ten właśnie aspekt. Branża Wellness od kilku dobrych lat prężnie się rozwija wypuszczając na rynek coraz to wymyślniejsze produkty. Sensoria Smart Sock Fitness Tracker jest właśnie jednym z nich. Urządzenie poinformuje użytkownika o prędkości biegu, przebytym dystansie czy spalonych kaloriach, ale także o sposobie chodzenia i o tym w jaki sposób stopa uderza o podłoże. Takie informacje z pewnością zostaną docenione przez biegaczy którym przyszło w swojej karierze zmagać się z kontuzjami.
Sensoria Smart Sock Fitness Tracker 1

Zestaw Sensoria składa się z trzech kompatybilnych ze sobą elementów. Pierwszym z nich jest widoczna na zdjęciu wyżej bransoleta którą zakłada się na skarpetę od zewnętrznej strony. Drugim, inteligentna skarpeta mająca za zadanie odczytywanie trajektorii ruchu stopy, dla wygody użytkowania można ją prać w tradycyjnej pralce. Ostatnia część zestawu to mobilna aplikacja dzięki której sportowiec może w każdej chwili, w czasie rzeczywistym monitorować wszelkie parametry.

Jak zapewniają producenci urządzenie będzie w stanie określić jaki trening aktualnie powinna wykonać dana osoba. Analizie mogą podlegać takie czynniki jak wpływ terenu, siła uderzeń stopy o podłoże, nacisk czy nawet ogólna postawa ciała. Po wysiłku można wszystko zobaczyć na wykresach i przeanalizować momenty w których zostały popełnione błędy.

Sensoria Smart Sock Fitness Tracker został nazywany przez jego wynalazców najdokładniejszym krokomierzem jaki kiedykolwiek powstał, z najniższym marginesem błędu ma podawać również spalone kalorie. Jedną z opcji jest możliwość ustawienia pożądanej częstotliwości kroków, urządzenie poinformuje sygnałem dźwiękowym gdy wartości rzeczywiste będą inne.

Produkt jest jak na razie tylko konceptem. Ma być kompatybilny z iPhonem (systemy iOS 6 i nowsze) a z czasem także z innymi platformami. Najprostszy pojedynczy zestaw będzie można nabyć już za 99$. Wśród autorów projektu wymienia się takie osoby jak: Christian Thomson, Davide Vigano, Paolo Sciarra, Mario Esposito, Maurizio Macagno, Victoria Esposito i Camille Worsech.