Znamy zwycięzcę Electrolux Design Lab 2015!

Najlepsi z najlepszych

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężył innowacyjny projekt Jordana Lee Martina. Bloom wypełnia lukę pomiędzy cyfrową i praktyczną edukacją, zachęcając do zdobywania dobrych kuchennych nawyków. W oparciu o rzeczywiste potrzeby oraz pomysłowe wykorzystanie istniejących technologii, ten zjawiskowy projekt ma ogromny potencjał, który może zostać wykorzystany w edukacji naszych dzieci – tak wybór argumentuje przewodniczący jury – Lars Erikson, Senior Vice President, szef działu wzornictwa Electrolux. Szczęśliwy zwycięzca otrzymał 10,000 euro oraz półroczny, płatny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux. Na drugim stopniu podium stanął za drugie miejsce oraz 6,000 euro trafiły do Dominykasa Budinasa z Litwy, który zaprojektował Air Shield – wózek dziecięcy, który tworzy czysty mikroklimat. Trzecie miejsce przypadło Jeongbeen Seo z Korei Południowej z projektem oczyszczacz powietrza i hula hop w jednym – Q.H, nagroda to 4,000 euro.

Bloom

Nagroda publiczności trafiła do Larissy Trindade z Brazylii, która zyskała przychylność ponad 4 300 internautów, którzy oddali najwięcej głosów na jej projekt: Weaver – urządzenie, które natychmiast naprawia nasze ubrania. Za wyróżnienie, autorka konceptu otrzymała 2,000 euro.

Weaver

Zdrowie i szczęście najmłodszych

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło Zdrowie i szczęśliwe dzieci. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 1500 prac z 56 krajów świata. Studenci i absolwenci wzornictwa przemysłowego oraz kierunków technicznych zachwycili jury innowacyjnymi pomysłami w 3 kategoriach: Gotowanie, Pielęgnacja materiałów i Oczyszczanie powietrza. W dwóch pierwszych etapach wyłoniono odpowiednio 100, a następnie 35 najciekawszych projektów. W finale znalazło się 6 autorów najlepszych koncepcji,
z których jury wybrało trzech laureatów. Publiczność również miała wpływ na ostateczny werdykt konkursu – mogła oddawać głosy na swojego faworyta przez internet.

Electrolux Design Lab

Celem Electrolux Design Lab jest inspirowanie i aktywizowanie studentów wzornictwa z całego świata do opracowywania nowych, innowacyjnych rozwiązań dla gospodarstw domowych przyszłości. Zaangażowanie marki w rozwój i ciągłe unowocześnianie urządzeń gospodarstwa domowego, między innymi poprzez takie projekty, jak Design Lab, daje dodatkowo możliwość wyłonienia i wspierania wyjątkowo utalentowanych, młodych projektantów. Otwiera to im drzwi do profesjonalnego świata projektowania oraz daje szansę poznania najlepszych ekspertów z branży.

Finałowe projekty:

  • Voris – robot, który uczy dzieci, jak ważne jest dbanie o ubrania (Martha Fabiola Garcíi Bustos, Meksyk)
  • H. [Quadruple H] – oczyszczacz powietrza i hula hop w jednym (Jeongbeen Seo, Korea Południowa)
  • Future Classroom – interaktywna i samowystarczalna kuchnia dla celów edukacyjnych (Tobias Tsamisisa, Węgry i Niemcy)
  • Air Shield – wózek dziecięcy, który tworzy czysty mikroklimat (Dominykas Budinasa, Litwa)
  • Bloom – wypełnienie luki pomiędzy cyfrową i praktyczną edukacją, poprzez zachęcanie do nauki dobrych kuchennych nawyków (Jordan Lee Martin, Wielka Brytania)
  • Plato – robot, który pomaga w opiece nad dzieckiem (Mary Pilyugina, Rosja)

Jordan Lee Martin

Posted in Archiwalne, Electrolux Design Lab and tagged , , , .