Raydget SlimBox IV – miniaturowa alternatywa dla klasycznego PC

Mały komputer kojarzy się najczęściej z netbookiem, albo systemem typu mini-PC zbliżonym do testowanego przez nas ZBOX’a. Tymczasem firma Raydget zajmuje się produkcją miniaturowych komputerów, w pełnym tego słowa znaczeniu.

SLIMBOX-IV

SlimBox IV to platforma oparta na płycie głównej z chipsetem QM77, obsługującym procesory Intel Core i7. Użytkownik ma do wyboru wspomniany i7 w wariancie 2,8 GHz, i3 1,6 GHz, lub Intel Celeron o taktowaniu 1,3 GHz.

SlimBox_IV_2

Ponadto komputer oferuje dysk SSD o pojemności 64GB oraz 4-8 GB pamięci RAM opartej na modułach DDR3-1600.

Oczywiście producent przewidział zestaw standardowych złączy USB 3.0 (x2), HDMI oraz mini Jack. SlimBox IV obsługuje łączność bezprzewodową z wykorzystaniem wbudowanego modułu WiFi oraz Bluetooth, posiada również standardowy modem Ethernet.

SlimBox_IV

Najciekawsze są jednak wymiary 150 x 77 x 19 mm przy wadze nie przekraczającej 250 gram. Całość została zawarta w efektownej obudowie o przestrzennej fakturze wykończenia.

Zgodnie z zapewnianiami producenta Slimbox IV jest w stanie pełnić rolę pełnowymiarowego komputera, obsługującego chociażby odtwarzanie filmów w jakości HD.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .