Postepy w projekcie New Warsaw – Wratislavia

Jakiś czas temu pod adresem KLIK opublikowaliśmy wywiad z autorami projektu New Warsaw – Wratislavia. Od tego czasu projekt zanotował znaczne postępy.

new warsaw wratislavia

Jednym z bardziej obiecujących sygnałów jest pojawienie się modelu pojazdu – 30 centymetrowa Wratislavia została przygotowana z wykorzystaniem drukarki 3d a następnie profesjonalnie polakierowana lakierami samochodowymi. Miniaturowy pojazd mieli okazję podziwiać zwiedzający na MotocycleShow 2013

new warsaw wratislavia

Do kolejnych sukcesów projektu można zaliczyć pozyskanie sponsorów dzięki nim zabezpieczone jest już przygotowanie wnętrza, wykończenie go skórą, metalowe detale oraz felgi i lakiery – oczywiście w skali całego auta to wciąż mało dlatego autorzy niezniechęceni pierwszym niepowodzeniem ponownie wystartowali z akcją na platformie polakpotrafi.pl. Dzięki większemu zainteresowaniu mediów, co za tym idzie również samych odbiorców tym razem udało się zebrać oczekiwaną sumę 10000 zł. Co więcej kwota ta została przekroczona o niemal tysiąc jeszcze na 13 dni przez zakończeniem zbierania środków.

newwarsaw wratislavia

Zebrana suma zostanie przeznaczona na rozpoczęcie prac na pełnowymiarowym prototypowym podwoziem.

new warsaw wratislavia

Warto również wspomnieć że pojawiła się nowa deklaracja dotycząca jednostki która napędzi nową Warszawę  – rozważane są aktualnie 2 rozwiązania, 6.0 v12 lub 5.0 v8 – niezależnie od wyboru auto będzie posiadało potężny zapas mocy.

new warsaw wratislavia

Tymczasem na fanpage www.facebook.com/NewWarsaw osoby zainteresowane mogą przyłączyć się do zabawy z doborem felg oraz koloru nadwozia.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .