Nowa wersja inteligentnej opaski Hicon walczy o wsparcie

Jakiś czas temu mieliśmy okazję opisywać opaskę Hicon, umożliwiającą ciekawą formę, otrzymywania informacji o powiadomieniach przychodzących na telefon. Jej wyróżnikiem jest panel złożony z szeregu kolorowych i wymienialnych ikon poszczególnych portali społecznościowych i komunikatorów. Przychodzące powiadomienie, aktywowało podświetlenie odpowiedniej ikony. Rozwiązanie cechowało się dużą prostotą i estetyką, która urzekła użytkowników portalu corwdfundingowego indiegogo.com.

Hicon_2 (3)

Dodatkowym atutem rozwiązania była możliwość szybkiego nawiązywania kontaktów z innymi użytkownikami Hicon znajdującymi się w pobliżu. Wystarczyło zbliżyć dwie bransoletki, a następnie nacisnąć ikonę odpowiedzialną za portal na którym chcemy nawiązać kontakt z napotkaną osobą. Całość została uzupełniona o wodoodporną obudowę, oraz funkcję przypomnienia o pozostawionym w znacznej odległości telefonie.

Umotywowani sukcesem swojej opaski, autorzy postanowili przygotować nową, bardziej rozbudowaną wersje Hicon. Podstawową różnicą, jest umieszczenie na bransolecie dodatkowego wyświetlacza OLED. Jego ulokowanie w miejscu sąsiadującym ze spodnią częścią przedramienia, pozwoli na dyskretne sprawdzanie szczegółów powiadomień.

Hicon_2 (1)

Wyświetlane dane mają obejmować fragmenty przychodzących wiadomości, czy skróty dotyczące typu alertów. Wyświetlacz będzie miał wymiary 128 x 32 . Aktualnie autorzy mają pierwsze prototypy nowej wersji opaski. Zgodnie z zapewnieniami wysyłki pierwszych sztuk bransoletki mogą wystartować już pod koniec stycznia 2015 roku.

Hicon_2 (2)

Aby otrzymać nowy Hicon w przypadku powodzenia kampanii na portalu indiegogo.com, należy wesprzeć jej autorów kwotą co najmniej 55 dolarów.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .