Ernit – świnka skarbonka, wynaleziona na nowo

Ernit jest świnką – skarbonką, dostosowaną do współczensych finansów najmłodszych. Podobnie jak w przypadku wersji tradycyjnej, jej zadaniem jest nauka oszczędzania pieniędzy. Jednakże w erze szerokiej cyfryzacji, standardowe rozwiązania stają się nieprzydatne.

ERNIT (1)

Urządzenie uczy zarówno oszczędzania jak i gospodarowania pieniędzmi, w formie wirtualnej. Świnka połączona jest z cyfrowym kontem oszczędnościowym. Jej zasada działania jest intuicyjna i atrakcyjna.

ERNIT (2)

Korzystając ze smartfona, dziecko może wybrać dowolny cel, na który chce zbierać pieniądze. Może to być zabawka, komputer czy działanie charytatywne. Cel wyświetlany jest w atrakcyjnej formie graficznej, przedstawiającej potrzebną kwotę, zdjęcie, opis i zakładany czas zbierania środków.

ERNIT (3)

Kiedy rodzic zdecyduje się przelać pieniądze, dziecko jest informowane o tym fakcie przez świnkę. Zaczyna ona wydawać radosne dźwięki, i kręcić podświetlanymi oczami.

ERNIT (4)

Podświetlenie na „ryjku”, prezentuje aktualny, procentowy postęp w zbieraniu środków na wymarzony cel. Aktualnie można zakupić Earnit w Pre-Order w cenie 99 dolarów. Skarbonka ma na swoim koncie udaną kampanię crowdfundingową w portalu kickstarter.com.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .