B@jery [38] – koty, kotki i koteły

Podobno mamy zdecydowanie zbyt mały udział kotów w treściach, aby stać się topowym portalem. Jeśli spodobało się wam zestawienie gadżetów dla posiadaczy psów, spójrzcie co przygotowaliśmy dla kociej frakcji.

 

Torba kociego kosmonauty!

u-pet

Kot przemierzający kosmos na syntezatorze to dojrzały klasyk. Jeśli połączymy kota, kosmos i klasykę otrzymamy U-pet. Niezwykle estetyczna torba, pozwoli transportować pupila w imponującym stylu. Przeźroczysta kopuła umożliwi futrzakowi sianie nienawistnych spojrzeń w wydaniu panoramicznym. Jeśli nasz kot woli spokój i ciemność, możliwa jest podmianka przeźroczystego materiału na dodatkowy panel wentylacyjny. Producent posiada w swojej ofercie również walizki i plecaki. Ceny zaczynają się od 99 dolarów.

 

Koci laptop

cat_laptop_2

Koty uwielbiają laptopy! Ciepła obudowa i frustracja właściciela to dla nich idealne połączenie. Jeśli liczysz, że koci laptop będzie rozwiązaniem, zapewne czeka Cie potężne rozczarowanie. Mimo wszystko istnieje cień szansy, że kot – informatyk chociaż rzuci na niego okiem. Kartonowy komputerek posiada drapak w miejscu klawiatury. Tła pulpitu są ustawiana w pełni manualnie – z wykorzystaniem papierowych wydruków. Co istotne mysz-zabawka dorzucana jest w gratisie. Cat Scratch Laptop kosztuje 20 funtów. Bardziej manualni właściciele kotów, łatwo wykonają sprzęt samodzielnie.

 

Laserowy potwór

petcube

Petcube to urządzenie przeznaczone do ułatwiania komunikacji między właścicielem a pupilem. Wbudowana kamerka IP o zakresie ruchu 138°, rejestruje obraz w rozdzielczości 720p. Całość uzupełniono o mikrofon i głośnik. Podgląd na żywo jest możliwy z wykorzystaniem sieci WiFi połączonej ze smartfonem bądź komputerm. Ciekawym dodatkiem jest wbudowany wskaźnik laserowy, którym można sterować na odległość. Co ciekawe dostęp do Petcube możemy przekazać znajomym, tak aby mogli bawić się z naszym pupilem. Redaktor śmie wątpić, że sprzęt naprawdę przybliży was, choć w najmniejszym stopniu do nawiązania bliskiej relacji z kotem. Jednocześnie przepełnia go przekonanie, że Petcube będzie świetną zabawką, doskonałą do realizacji destrukcyjnych zapędów – czerwona kropka musi zginąć. Cena wynosi 972 złote.

 

Kocie mebelki

mykotty

Producent serii mebelków mykotty, słusznie zauważa, że koty kochają tekturę. Przyjmuje jednak nieco błędne założenie, że kot wykorzysta ją w celu zgodnym z intencjami właściciela. Mimo wszystko oferta wydaje się bardzo atrakcyjna. Seria obejmuje drapaki, miejsca do zabawy, chowania się i spania. Co istotne, każdy produkt jest testowany przez pół roku pod kątem wytrzymałości na kocie wybryki. Ceny zaczynają się od 19 złotych za matę do drapania, a kończą na 399 złotych za kocie łóżko wypełnione kulkami sylikonowymi.

 

Podgrzewane legowisko

alpenheat-fire-petcushion

Tytuł niezbyt wymyślny, ale trudno inaczej opisać podgrzewane legowisko. Sprzęt ma skutecznie podgrzewać łapki, brzuszek i grzbiet naszego pupila. Jeśli jesteśmy przywiązani do kota, być może warto dwa razy przemyśleć zakup. Ciepło oferowane przez legowisko, może być skutecznym substytutem ciepła człowieka. Alpenheat Fire-Petcushion jest dostępne w 2 rozmiarach. Dostarczanie energii może odbywać się z wykorzystaniem gniazdka bądź zapalniczki samochodowej. Cena wynosi 370 złotych.

 

Codzienne polowania!

rollycat

Otóż możecie wołać kota cały dzień, a i tak nie przyjdzie. Jeśli natomiast chcielibyście odpocząć, ta cwana bestia natychmiast postanowi się z wami bawić. RollyCat to inteligentna zabawka dla kota, która zapewni mu rozrywkę, kiedy właściciel wolałby odpocząć. Zasada działania gadżetu jest prosta – kiedy kot zaczepi piłeczkę, ta zacznie zwinnie przed nim uciekać. Dzięki połączeniu ze smartfonem, właściciel otrzyma dokładne statystyki dotyczące codziennej aktywności kota. Jeśli przyjdzie nam ochota na zabawę z kotem, możemy łatwo przejąć kontrolę na piłeczką i zdalnie nią sterować. Aktualnie trwają przygotowania do rozpoczęcia produkcji gadżetu. Niecierpliwi entuzjaści kocich zabawek, mogą w ramach alternatywy wybrać piłeczkę Sphero.

 

Gadżet prawdziwego łowcy

shru

Jeśli nasz kot jest prawdziwym łowcą i nie zadowoli go żadna piłeczka, powinniśmy zainwestować w SHRU. Interaktywna zabawka sprawi, że papuga sąsiada będzie mogła spać spokojnie. Niewielki gadżet, radośnie turla się po podłodze. Zabawka potrafi wyczuć bliskość kota, dzięki czemu może zachowywać się jak naturalne zwierzę. Ponadto możliwe jest dołączenie do niej różnego rodzaju wstążeczek i piórek oraz wgranie przeróżnych dźwięków. Codzienne polowanie kosztuje 99 dolarów.

 

Bluza na kota

Mewgaroo hoodie (2)

Jeśli przestaliśmy się oszukiwać, że zakupy robimy pod swoim kątem, a nie kota – oznacza, ze jesteśmy gotowi na zakup odpowiedniej bluzy. Mewgaroo to bluza prawdziwych kocich maniaków. Ubranko otrzymało wzmocnioną konstrukcję, materiał odporny na sierść, a nawet kocie uszka na kapturze. Jednakże najistotniejszym elementem jest przednia kieszeń – idealna na kota. Gadżet przyda się przy oglądaniu telewizji czy podczas wypraw do weterynarza. Zależnie od rozmiaru bluza kosztuje od 62 do 140 dolarów. 

 

Koci karmnik

catfi

Kota łatwo przekarmić, ponieważ stwierdzić zdecydować, kiedy jest naprawdę głodny. Opracowanie kociej diety jest jeszcze trudniejsze, kiedy większość dnia spędzamy w pracy. CatFi to inteligentny karmnik dla kota. Dwa dyspensery pozwalają na zastosowanie mieszanki dwóch rodzajów suchej karmy. Urządzenie samodzielnie rozpozna kota i zgodnie z zaprogramowanymi ustaleniami poda mu wyliczoną ilość jedzenia, bądź pozostawi miseczkę pustą. Funkcja rozpoznawania będzie przydatna dla posiadaczy wielu kotów – CatFi bez problemu rozróżni je wszystkie. Wbudowana kamera pozwoli na bieżącą obserwację sierściucha za pośrednictwem internetu. Dedykowana aplikacja pozwoli na analizę kocich nawyków żywieniowych. Niestety produkt dopiero niebawem pojawi się na rynku.

 

 

 

 

Posted in Archiwalne, B@jery and tagged , , , , , .