Wiesz, że Lidl sprzedaje urządzenie plazmowe? Chcieliby je mieć na wyścigach ścigaczy z Gwiezdnych Wojen

Z czym kojarzy Ci się urządzenie plazmowe? Czy może chodzić o działko plazmowe, czy może o karabin? Otóż nie! Do sklepów Lidl trafił sprzęt o równie niszczycielskiej mocy, ale zdecydowanie bardziej przyziemnych zastosowaniach.

lidl

Przecinarka plazmowa służy do przecinania metalu za pomocą palnika gazowego, który topi metal. Plazma to zjonizowany gaz – w warsztatach domowych jest to powietrze, które po ogrzaniu przewodzi prąd elektryczny, tak że wytwarza się łuk plazmowy pomiędzy elektrodą, a ciętym metalem. Służy do przecinania metali: stali, żelaza, stali szlachetnej, aluminium i miedzi.

Przecinarka plazmowa z kompresorem PPSK 40 A2 marki Parkside Performance

Przecinarka plazmowa marki Parkside Performance wyposażona jest w kompresor (spręża powietrze). Cięcie odbywa się przy pomocy równomiernego strumienia plazmy regulowanego elektronicznie. Istnieje możliwość regulowania prądu cięcia – 15 do 40 A. Urządzenie wyposażone jest w kabel uziemiający z zaciskiem oraz kabel z zamontowanym palnikiem do cięcia z wymiennymi nasadkami (2,5 m). Przecinarka plazmowa posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz możliwość podłączenia do zewnętrznego kompresora.

Zestaw zawiera: 3 osłony palnika (1 wstępnie zmontowana), 3 elektrody (1 wstępnie zmontowana), 1 prowadnica rolki, przewód sprężonego powietrza z systemem szybkozłączek („Quick-Connect“), zacisk uziemiający z kablem 11 AWG (2 m), palnik do cięcia z kablem (2,5 m).

Lidl Przecinarka plazmowa z kompresorem PPSK 40 A2 marki Parkside Performance

Specyfikacja techniczna

  • prąd cięcia: 15–40 A
  • maksymalna wydajność cięcia: stal 12 mm / żelazo 10 mm / stal szlachetna 8 mm / aluminium 8 mm / miedź 4 mm
  • ciśnienie robocze przy zastosowaniu zewnętrznego kompresora: 4–4,5 bar
  • materiał: lakierowana blacha stalowa
  • wymiary: urządzenie: ok. 39,6 x 20 x 24,4 cm (bez złączy)
  • dł. kabla: ok. 2 m
  • waga: ok. 9,8 kg

Cena: 999,00 zł Przejdź do sklepu