niedziela, 14 lipca

Z czym kojarzy Ci się urządzenie plazmowe? Czy może chodzić o działko plazmowe, czy może o karabin? Otóż nie! Do sklepów Lidl trafił sprzęt o równie niszczycielskiej mocy, ale zdecydowanie bardziej przyziemnych zastosowaniach.

Przecinarka plazmowa służy do przecinania metalu za pomocą palnika gazowego, który topi metal. Plazma to zjonizowany gaz – w warsztatach domowych jest to powietrze, które po ogrzaniu przewodzi prąd elektryczny, tak że wytwarza się łuk plazmowy pomiędzy elektrodą, a ciętym metalem. Służy do przecinania metali: stali, żelaza, stali szlachetnej, aluminium i miedzi.

Przecinarka plazmowa z kompresorem PPSK 40 A2 marki Parkside Performance

Przecinarka plazmowa marki Parkside Performance wyposażona jest w kompresor (spręża powietrze). Cięcie odbywa się przy pomocy równomiernego strumienia plazmy regulowanego elektronicznie. Istnieje możliwość regulowania prądu cięcia – 15 do 40 A. Urządzenie wyposażone jest w kabel uziemiający z zaciskiem oraz kabel z zamontowanym palnikiem do cięcia z wymiennymi nasadkami (2,5 m). Przecinarka plazmowa posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz możliwość podłączenia do zewnętrznego kompresora.

Zestaw zawiera: 3 osłony palnika (1 wstępnie zmontowana), 3 elektrody (1 wstępnie zmontowana), 1 prowadnica rolki, przewód sprężonego powietrza z systemem szybkozłączek („Quick-Connect“), zacisk uziemiający z kablem 11 AWG (2 m), palnik do cięcia z kablem (2,5 m).

Specyfikacja techniczna

  • prąd cięcia: 15–40 A
  • maksymalna wydajność cięcia: stal 12 mm / żelazo 10 mm / stal szlachetna 8 mm / aluminium 8 mm / miedź 4 mm
  • ciśnienie robocze przy zastosowaniu zewnętrznego kompresora: 4–4,5 bar
  • materiał: lakierowana blacha stalowa
  • wymiary: urządzenie: ok. 39,6 x 20 x 24,4 cm (bez złączy)
  • dł. kabla: ok. 2 m
  • waga: ok. 9,8 kg

Cena: 999,00 zł Przejdź do sklepu

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.