poniedziałek, 17 czerwca

Rozwiązań do smartdomu jest naprawdę sporo, warto wspomnieć o np. K Kit czy Smartthings. Nieco innym podejściem jest opisywany dzisiaj SmartAll . Ciężko w jednym zdaniu opowiedzieć czym jest te urządzenie bo SmartAll pełni wiele funkcji.


Rano gdy jeszcze lekko śpiący obudzimy się SmartAll nastawi ekspres z kawą czy udzieli nam informacji o pogodzie w ciągu dnia. Wieczorem z kolei za pomocą gestów możemy sterować telewizją czy oświetleniem (o ile posiada WiFi). W ciągu dnia SmartAll sprawować będzie piecze nad bezpieczeństwem domu.

Największym minusem SmartAll jest to, że urządzenie te tylko pośredniczy w komunikacji między innymi bezprzewodowymi urządzeniami. Wspomiany ekspres do kawy musi posiadać moduł WiFi lub Bluetooth, podobnie z alarmem czy telewizorem.

Jednak SmartAll wyróżnia się czymś jeszcze, modułem sztucznej inteligencji. Przez siedem dni aplikacja dostosowuje się do naszego trybu życia. W oparciu o nasze nawyki aktywować będzie poszczególne funkcje (naprzykład wspomnianą wcześniej poranną kawę). System ten posiada także moduł rozpoznający twarz co może się przydać w wielu sytuacjach (kontrola treści dla dzieci, monitoring w ciągu dnia).

Niestety na chwile obecną największym wrogiem tego projektu mogą okazać się fundusze. Na dwa tygodnie zbiórki na Kickstarterze zebrano jedynie 39% z całkowitej kwoty 100 000 $. Jeśli uda się zebrać całą sumę od grudnia 2016 SmartAll dostępny będzie w sprzedaży w cenie 199 $.