Recenzja helikoptera i737 od Platinet

O czym mowa?

Helikopter sterowany za pomocą smartfona, to już druga zabawka testowana przez naszą redakcję dzięki uprzejmości firmy Platinet. Recenzowane poprzednio Lamborghini,  przypadło nam do gustu szczególnie ze względu na wysoką dbałość o wygląd i detale. Jak sprawa wygląda w przypadku i737?

iSpace i737

 

Wygląd i budowa

Podobnie jak w przypadku Lambo, zabawka sprzedawana jest w pudełku z grubego kartonu z przeźroczystym „okienkiem”.

iSpace_i737 (86)

Zestaw składa się z helikoptera, kabla USB oraz zestawu zapasowych śmigieł.

iSpace i737

Konstrukcja zabawki jest aluminiowa. Elementy napędu, śmigła oraz obudowę, wykonano natomiast z miękkiego i odpornego na uszkodzenia tworzywa.

iSpace i737

Na spodzie ulokowano włącznik oraz gniazdo do ładowania.

iSpace i737

 

Zabawa

Przed rozpoczęciem zabawy należy włączyć helikopter do ładowania za pośrednictwem kabla USB. Ładowanie trwa dosłownie kilka minut, a o jego zakończeniu użytkownik informowany jest czerwoną diodą umieszczoną we wtyczce kabla. Niestety po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak słabo wykonanym kablem USB – wtyczka się rozwarstwiała utrudniając odpowiednie wpięcie do ładowarki lub komputera.

iSpace i737

Kolejnym krokiem jest pobranie ze store dedykowanej aplikacji Platinetu. Zabawką mogą cieszyć się użytkownicy z telefonami wyposażonymi w system iOS lub Android. W przeciwieństwie do Lamborghini, tym razem nie napotkaliśmy najmniejszych problemów z nawiązywaniem połączenia Bluetooth.

iSpace i737

Wewnątrz obudowy helikoptera umieszczono elementy elektroniczne wyposażone w dwie diody. Czerwona informuje o włączonym zasilaniu, natomiast niebieska o nawiązaniu połączenia z telefonem. Ponadto z przodu umieszczono wielobarwną diodę LED ułatwiającą nawigację.

iSpace i737

Sterowanie może odbywać się w jednym z dwóch trybów – analogowym lub na podstawie gestów smartfonem. Oczywiście pierwsza z opcji jest dużo łatwiejsza do opanowania.

iSpace i737

iSpace i737

Pilotaż jest dość prosty – helikopter delikatnie lecz natychmiastowo reaguje na wydawane komendy. Nauka płynnej obsługi jest zdecydowanie prostsza niż w przypadku testowanego przez nas quadrocoptera CX-10. Producent sugeruje, że zabawka przeznaczona jest dla dzieci starszych niż 14 lat – naszym zdaniem 12-latek również bez problemu opanuje i737.

iSpace i737

iSpace i737

Ciekawą opcją jest możliwość „zarejestrowania” serii komend – dzięki czemu możliwe jest automatyczne powtórzenie identycznego lotu bez potrzeby sterowania helikopterem.

iSpace i737

Zastosowany akumulator jest niewielki i wystarcza na kilka do kilkunastu minut zabawy. To wynik całkowicie akceptowalny biorąc pod uwagę błyskawiczne ładowanie. Dzięki temu rozwiązaniu helikopter pozbawiony jest największej wady Lambo, czyli konieczności dokupowania baterii.

iSpace i737

iSpace i737

Pomimo że nie jesteśmy najbardziej zdolnymi pilotami, i737 przeszedł pozytywnie testy wytrzymałości. Wielokrotne upadki z dużych wysokości oraz zderzenia z meblami, drzewami, ludźmi i zwierzętami nie były w stanie uszkodzić helikoptera. Osoby wyjątkowo utalentowane w destrukcji zawsze mają do dyspozycji awaryjne śmigła.

iSpace i737

 

Podsumowanie

Helikopter i737 od Platinet to naprawdę udana zabawka. Wszelkie oczekiwania obudzonych w nas dzieci, zostały spełnione. Już w kilka minut po rozpakowaniu helikopter jest gotowy do lotu. Jego obsługa jest prosta, intuicyjna oraz przyjemna. Jakość wykonania i odporności na uszkodzenia stoi na wysokim poziomie. Prócz kiepskiego kabla USB, i737 jest pozbawiony jakichkolwiek wad – co jest za razem największą możliwą zaletą. Oczywiście w przeciwieństwie do Lamborghini nie zachwycamy się przepięknym wyglądem, jednakże to kwestia specyfiki produktu – design jest odpowiedni i schodzi w tym wypadku na drugi plan. Przypominamy również, że i737 jest przede wszystkim zabawką wykorzystującą możliwości smartfona – jego zastosowanie jest inne niż w przypadku profesjonalnych modeli RC.

Helikopter i737 od Platinet otrzymał od nas wyróżnienie:

TA Poleca

Think About przyznaje wyróżnienia wyłącznie produktom testowanym w redakcji. Każdy nagrodzony produkt posiada godne uwagi cechy które odzwierciedlane są w postaci znaczków. Więcej o kategoriach przyznawanych wyróżnień można przeczytać tu: think-about.pl/wyroznienia-think-about.

Za udostępnienie sprzętu do testów dziękujemy firmie:

platinet