O czym mowa?

 

Nie każdy przenośny głośnik musi działać bezprzewodowo, czy oferować pracę w trybie zestawu głośnomówiącego. Przykładowo marka Coloud postanowiła przygotować urządzenia, które po prostu dobrze grają i fajnie wyglądają. Projekt został zrealizowany dla firmy Nokia jako akcesorium do smartfonów.

glosniki coloud the bang

The Bang otrzymaliśmy podczas targów IFA 2014, na kilka dni przed oficjalną premierą. Przez ten czas mieliśmy okazję zapoznać się z ich możliwościami. Zapraszamy do przeczytania naszej krótkiej recenzji.

glosniki coloud the bang

 

 

Wygląd i Budowa

 

Coloud bardzo upodobał sobie minimalizm. Pudełeczka w których otrzymaliśmy głośniki były, niewielkie, trójkątne, przeźroczyste i pozbawione jakichkolwiek dodatkowych danych. Wnętrze opakowania nie zawierało żadnych papierów czy dodatkowych akcesoriów – chociaż brak instrukcji przypisujemy akurat przedpremierowej wersji.

glosniki coloud the bang

Sprezentowane nam urządzenia były w 2 wersjach kolorystycznych: fioletowo-różowej oraz czarnej. Trójkątne obudowy głośników wykonano z matowego tworzywa, którego jakość robi bardzo dobre wrażenie.

glosniki coloud the bang

Podstawa została zabezpieczona twardą gumą, natomiast na jej środku ulokowano niewielki włącznik.

glosniki coloud the bang

Wokół głośnika zakręcony jest krótki i płaski kabel zakończony złączem Jack 3,5 mm. Pod pełniącą rolę zaczepu wtyczką znajduje się oczywiście gniazdo Jack 3,5 mm oraz wtyk micro USB.

glosniki coloud the bang

Dzięki ograniczeniu dodatków, The Bang są wyjątkowo lekkie, a ich waga zgodnie z zapewnieniami producenta wynosi 96 gram.

glosniki coloud the bang

 

 

Specyfikacja i użytkowanie

 

Specyfikacja techniczna (dane producenta):

  • Szerokość: 75 mm
  • Wysokość: 51 mm
  • Waga: 96 mm
  • Długość kabla: 17 cm
  • Czas pracy na jednym ładowaniu: do 8 h

Głośniki są gotowe do użycia w chwilę po naładowaniu. Po włączeniu, w górnej części osłony pojawia się sprytnie ukryta dioda aktywności.

glosniki coloud the bang

Głównym wyróżnikiem prostej konstrukcji jest możliwość łączenie The Bang w rozbudowaną sieć. Wystarczy wtyczkę jednego z głośników wpiąć w gniazdo drugiego, podłączonego w ten sam sposób do źródła dźwięku.

glosniki coloud the bang

Jakość brzmienia jest bardzo dobra biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z głośnikami przenośnymi. Jest ono po prostu czyste, bez zbędnie podbitego basu czy dodatkowych ozdobników.

glosniki coloud the bang

Z oczywistych względów, niezależnie od ilości połączonych The Bang, odczuwalne są braki głębi w odtwarzanych utworach.

glosniki coloud the bang

Gumowe podkładki nie pełnią jedynie roli zabezpieczenia antypoślizgowego, sprawiają również że drgania nie są przenoszone na podłoże, co za tym idzie głośnik nie wydaje żadnych niepotrzebnych dźwięków.

glosniki coloud the bang

Na uwagę zasługuje piękne, nowoczesne wzornictwo oraz staranny dobór materiałów. The Bang po prostu wyśmienicie się prezentują.

glosniki coloud the bang

Głośniki są polecane przez Microsoft jako oficjalny dodatek do nowych telefonów i smartfonów NOKIA.

glosniki coloud the bang

 

Podsumowanie

 

Coloud The Bang to wyjątkowo ciekawy produkt. Aby doskonale wyglądać i cieszyć użytkowników, wcale nie muszą pracować w parze z urządzeniami Nokia. Mamy do czynienia z dojrzałymi i pełnoprawnymi głośnikami mobilnymi. Oferowana jakość dźwięku jest naprawdę dobra, cieszy również możliwość łączenia urządzeń w rozbudowaną sieć. Na duże brawa zasługuje minimalistyczne i pociągające wzornictwo. Podczas niemal miesięcznych testów nie doszukaliśmy się żadnych wad, a to chyba najlepsza rekomendacja.

glosniki coloud the bang

Głośnik można już nabyć w Polsce za 79 zł.

Głośnik Coloud The Bang został przez nas wyróżniony w kategorii:

TA Poleca rozwiązanie


Za głośniki dziękujemy firmie Coloud: coloud logo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *