Wszyscy doskonale wiedzą jak niebezpieczne jest korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta, jednocześnie, ciężko byłoby znaleźć człowieka, który nigdy nie korzystał ze smartfona bądź smsował podczas jazdy. Prezentowany dzisiaj gadżet rozwiązuje oba problemy na raz, dając jednocześnie odpowiedź na pytanie – jak dojechać bezpiecznie do celu odpisując na wszelkie smsy?

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/81BKnl2elyY?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Mowa o RayGo, małym guziku montowanym na kierownicy samochodowej, który, dzięki połączeniu ze smartfonem, pozwala na bezdotykową obsługę. Gadżet można programować tak, by móc wykorzystywać go do najczęściej używanych opcji, takich jak chociażby czytanie i odpisywanie na smsy. Po zamontowaniu smartfona na szybie, w momencie odebrania wiadomości, użytkownik będzie w stanie ją odczytać, a dzięki RayGo, także szybko i stosunkowo bezpiecznie odpowiedzieć.

Raygo

Urządzenie zostało wyposażone w kontroler łączący razem 5 różnych przycisków. Gadżet jest niezwykle intuicyjny, dzięki czemu kierowca może, bez znacznego odrywania wzroku od drogi, obsługiwać także smartfon. Dodatkowo, aplikacja jest w stanie wyczuć kiedy kierowca jest zajęty (np. podczas skręcania), wtedy automatycznie obraz wyświetlany na smartfonie gaśnie by nie rozpraszać kierowcy.

RaygoRayGo będzie także w stanie odczytywać powiadomienia, co może okazać się dużym ułatwieniem. Tutaj także zastosowano mechanizm bezpieczeństwa. Jeżeli urządzenie wykryje, iż kierowca jest zajęty, będzie w stanie zwolnić tempo czytania powiadomienia, a nawet całkowicie je zatrzymać.

RaygoWarto zauważyć, że obsługa smartfonu za pomocą RayGo nie jest idealna, w końcu to tylko kilka przycisków zamontowanych w jednym kontrolerze. Jednakże pozwoli to na podstawowy odczyt informacji, a także, chociażby, wybranie odpowiedzi z jednego z gotowych szablonów. Bez problemu będzie można wybrać nim także numer z kontaktów by uruchomić połączenie na zestawie głośnomówiącym. Cena gadżetu została ustalona na poziomie 39$, jednakże wszystkie dostępne w tej cenie egzemplarze zostały już sprzedane. Obecnie trzeba zapłacić 55$, a finalna cena ma być jeszcze wyższa.

Raygo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *