środa, 19 czerwca

Marzysz o podróży, która wyrwie Cię od domowych obowiązków, spod ciepłego koca i pozwoli zapomnieć o zmartwieniach? Na szczęście rzekomo recepty nie ma, ale podróże i tanie bilety lotnicze to jedne z najlepszych rekomendacji. Jeśli zapragnąłeś wypoczynku z dala od polskiego krajobrazu, przewoźnicy mają dla nas kilka niespodzianek. Sprawdź, która linia oferuje najlepsze rabaty i tanie loty – Wizz Air, RyanAir, a może polski przewoźnik LOT?

Tanie loty: RyanAir

W ofercie linii lotniczej znanej z podróży za grosze, znajdziemy kwietniową akcję promocyjną, która obowiązuje do 22 kwietnia. Z tej okazji, mamy szansę upolować tanie bilety lotnicze z dużym rabatem – ceny rozpoczynają się od około 59 zł. Podróże mogą być zrealizowane do 30/04/24, tak więc jest szansa na upolowanie jednego z lotów w dość niskiej cenie. Jeśli nie znalazłeś interesujących lotów, najpewniej lada dzień RyanAir przedstawi najnowszą ofertę z rabatami. Szczegóły sprawdzisz pod tym linkiem.

Tanie loty: Wizz Air

Linia WizzAir umożliwia wyloty z 12 polskich miast i kilkadziesiąt docelowych destynacji (jest to zależne od konkretnego lotniska). Najwygodniej skorzystać z wyszukiwarki w zakładce promocyjnej. Cena na banerze ma się nijak do promek, ponieważ tanie bilety lotnicze możemy upolować już od 69 zł. Nadmienię jednak, że jak w przypadku RyanAir, koszt nie obejmuje dodatkowego bagażu i miejsca.

Wspomnę tylko o jednej z informacji, która wywołuje w ostatnich tygodniach wiele wątpliwości. Mowa tu o licznych lotach, które odwołuje WizzAir – przyczyną jest awaria silników. Co w tej sytuacji? Przewoźnik zaoferuje lot w innym dniu (do tego samego miejsca destynacji lub innego, wybór należy do nas), zwrot środków na konto WizzAir (na kwotę 120% za bilety) lub zwrot przelewem. O ile do anulowania doszło na 14 dni przed planowanym wylotem, mamy szansę ubiegać się o rekompensatę (od 250 do 600 euro).

Tanie loty: LOT

Dobra wiadomość dla osób, które stronią od tanich linii lotniczych lub zamierzają wybrać się w znacznie odleglejsze kierunki! Polska linia lotnicza kontynuuje promocję znaną pod hasłem Szalona Środa. Każda zwiastuje inną promocję. To jednak nie wszystko, albowiem przez 7 dni w tygodniu możemy skorzystać z wyszukiwarki obejmującej tanie loty. Warto zaznaczyć, że budżetowi przewoźnicy oferują bilety lotnicze do znacznie bliższych miejsc – w przypadku LOT, możliwe jest upolowanie nawet międzykontynentalnych podróży.

Tanie loty – na co uważać?

Każdy mniejszy lub większy podróżnik ma własne sposoby na poszukiwanie tanich biletów, jednak jest kilka zasad, które osobiście podpowiedziałabym osobom, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z lataniem.

  • Promocje są ograniczone w czasie, tak jak i pula biletów – kto pierwszy, ten lepszy. Jeśli planujesz konkretne miejsce destynacji, nie wahaj się zbyt długo.
  • Nie dokonuj zakupu u niezaufanych pośredników, wyszukiwarki połączeń są bardzo pomocne, jednak podczas promocji, rabaty najszybciej pojawią się na stronach/w aplikacjach przewoźników. Co istotne, w przypadku ewentualnego odwołania lub opóźnienia, najłatwiej dochodzić swoich praw bezpośrednio u linii lotniczych.
  • Zwracaj uwagę na datę, której dotyczą promocyjne loty oraz wykluczenia. Niewykluczone, że jeden z lotów będzie dostępny w wysoce atrakcyjnej cenie, natomiast powrotna trasa okaże się znacznie droższa.
  • Firmy pośredniczące doliczają prowizje, tak więc nawet jeśli wyszukałeś interesujący Cię lot, najpewniej taniej będzie zakupić go u przewoźnika.
  • Uważaj na dodatkowe opłaty, w przypadku tanich linii lotniczych takich jak RyanAir czy WizzAir, podstawowa cena nie obejmuje dodatkowego bagażu i możliwości wyboru konkretnego miejsca. Kwoty mogą różnić w zależności od czasu zakupu dodatkowego bagażu, jednak najdroższą opcją zawsze będzie dokupienie miejsca bezpośrednio na lotnisku.
  • Ceny poszczególnych lotów wahają się zarówno w zależności od daty, jak i miasta wylotu. W przypadku droższych podróży, nierzadko warto sprawdzić również ofertę pobliskich lotnisk (różnice w cenie mogą wynosić nawet kilkaset złotych).
  • Pamiętaj o ubezpieczeniu podróżnym, karta EKUZ (uprawniająca do podstawowej opieki zdrowotnej) może okazać się niewystarczająca. Wykupić możemy je zarówno podczas bukowania biletów, jak i u zewnętrznych ubezpieczycieli. Warto porównywać szczegóły, ponieważ nierzadko stawki wydają się być zbliżone, a zakres ubezpieczeń jest zgoła inny.
  • Podstawowy, najtańszy bilet dostępny w budżetowych liniach lotniczych nie gwarantuje wyboru miejsca. Możliwe jest jego wykupienie (w tym m.in. dobór pod kątem wielkości miejsca na nogi, dostępem do okna).
  • W przypadku korzystania z budżetowych przewoźników, odwołanie rezerwacji i zwrot kosztów jest raczej niemożliwy. Inaczej sytuacja ma się w przypadku dokupienia ubezpieczenia, jednak jego kwota znacząco przeważa koszt podstawowego biletu.

Gdzie na majówkę 2024?

Jeśli twoim celem jest skorzystanie z uroków słońca i przeniesienie się w nieco cieplejsze klimaty, wyjazd z Polski jest konieczny. Niestety nie wszystkie kraje w Europie pozwolą na plażowanie przy 30 stopniach, jednak w przypadku takich destynacji jak m.in. Włochy, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Albania czy Cypr, będzie znacznie cieplej, niż u nas. Kierunek jest zależny od własnych oczekiwań – zwiedzanie, leżenie, podziwianie architektury, każdy z nas ma w planach co innego. Jedno jest pewne, aby dorwać tanie loty na majówkę, radzę się pospieszyć.

Tanie loty to nie wszystko. Pamiętaj, aby przed rezerwacją warto sprawdzić również opcje zakwaterowania – te mogą w wielu regionach wiązać się z większymi kosztami. Zwłaszcza, jeśli marzysz o odwiedzeniu wysoce turystycznych miejsc, a standard hotelu jest dla Ciebie istotny. Niestety bookowanie noclegu na krótko przed pobytem bywa mniej opłacalne, choć zdarzają się odstępstwa od normy. Warto porównać oferty Last Minute z biur podróży, aby określić rzeczywistą opłacalność przyszłego wyjazdu.

Jeśli z jakichś przyczyn nie możesz wypoczywać poza granicami kraju, majówkę możesz wykorzystać na rekreację i sport. Aby wybrać się na letnie wyprawy, warto rozważyć elektromobilne rozwiązania – jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do: Ranking hulajnóg elektrycznych 2024. Znajdziesz tam zarówno budżetowe, jak i wypasione propozycje jednośladów.

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.