Masz dość spędzania czasu w korkach, płacenia horrendalnych kwot za paliwo lub niepunktualnej komunikacji publicznej? Wiosna to idealny moment, aby zamienić swoją codzienną rutynę na przyjemność, a także oszczędzić czas. Ranking hulajnóg elektrycznych 2024 pomoże Ci wybrać odpowiedni model elektryka z oferty Barel Poland.

Hulajnoga elektryczna – lek na całe zło?

Poziom urbanizacji miast w Polsce wynosi około 59,6%, a konieczność codziennego przemieszczania się jest rutyną dla większości z nas. Niestety, wszystko ma swoje plusy i minusy – choć w XXI wieku znacznie szybciej dotrzemy do cieplejszych regionów Europy, nierzadko w dojazdach do pracy spędzamy podobną ilość czasu. Czy istnieje rozwiązanie, które pozwoliłoby uniknąć zakorkowanego miasta, a przy okazji przyczynić się do domowych oszczędności? Kompromis jest na wyciągnięcie ręki, a mowa tu o elektrykach. Rozwijająca się technologia przypomina, że na korzyść hulajnóg elektrycznych wpływa coraz więcej aspektów.

Jednoślady wyposażone w silnik są z nami już dłuższy czas (kilka słów o ich historii przeczytasz pod tym linkiem). Wbrew pozorom, cel opracowywania pierwszych projektów był ten sam – poprawa komfortu życia. Na ten moment, nie możemy narzekać ani na ich dostępność, ani na wygórowaną cenę. Stale rosnąca konkurencja i rozwój, pozwoliły na zmniejszenie kosztów, dzięki czemu są one dostępne nawet dla osób z nieco mniejszym budżetem. Ba, są dedykowane niemal dla każdego, a to dzięki różnorodności i nieprzeciętnemu wyborze wśród parametrów technicznych. Dla seniora, dla dziecka, dla dorosłych i nastolatków – w celu rekreacji, jak i praktycznych dojazdów do pracy lub szkoły. Aby nie być gołosłowną, pora uściślić korzyści w pigułce:

  • Bezpieczeństwo – decydując się na zakup hulajnogi elektrycznej z zaufanego źródła takiego jak Barel, możemy być pewni, że będzie ono zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami. Innymi słowy, kwestie poruszania się wynikają wprost z obowiązującego prawa, tak jak i ograniczenia dotyczące szybkości oraz zastosowanych podzespołów.
  • Oszczędność czasu – niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto na myśl o spędzeniu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu minut w korkach nie ulega frustracji. Mając pod ręką elektryka, przemieszczanie się z punktu A do punktu B jest znacznie prostsze.
  • Troska o budżet – koszty życia stale rosną, tak jak i ceny paliw, a nawet usług wpływających na odpowiednią konserwację auta. Niegdyś wybawieniem była komunikacja publiczna, jednak obecnie nawet to jest sporym wydatkiem. Biorąc pod uwagę ograniczenia wynikające z połączeń i niepunktualności, pozycja sardynki w zatłoczonym tramwaju nie brzmi optymistycznie. Własna hulajnoga to inwestycja, która zwraca się szybciej niż obligacje skarbowe.
  • Swoboda i komfort – nie ukrywajmy, zależność zawsze bywa kłopotliwa. W przypadku jednośladów, to my decydujemy o czasie wyjazdu, wyznaczeniu trasy i ewentualnych przystankach. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się biec na autobus, to już przeszłość – hulajnoga elektryczna zaczeka, miejsce masz w gratisie.

Ranking hulajnóg elektrycznych 2024

Jak wspomniałam wcześniej, elektryków na rynku jest coraz więcej, jednak nie wszystko złoto, co się świeci. Aby uniknąć ewentualnego rozczarowania, a nawet tragedii związanej z niespełnieniem standardów sprzętów, najwyższa pora omówić konkretne rozwiązania. Ranking hulajnóg 2024 z pozwoli na wytypowanie idealnego modelu, zgodnie z Twoimi preferencjami, możliwościami finansowymi i upodobaniami. Niezależnie od tego, czy zamierzasz pokonywać trasę po centrum, czy mknąć po wymagających terenach, jak prawdziwy heavy user. W tym celu, pod lupę wzięłam aż 6 modeli, których ceny wahają się od 999 zł do 7999 zł. Sprawdź, którą wyprodukowano właśnie z myślą o twoich potrzebach.

Motus Siver City

Jak wspomniałam wcześniej, hulajnoga elektryczna jest uwielbiana przez użytkowników niezależnie od wieku. Aby jednak była bezpieczna, a poruszanie się było wygodne, należy dopasować osiągi modelu do możliwości właściciela. Szukając elektryka dla nastolatka, warto zainteresować się budżetową propozycją Motus Siver City. Waży zaledwie 13,1 kg, a składanie hulajnogi nie powinno stanowić problemu nawet dla najmłodszych użytkowników. Jest dostępna w 5 kolorach i umożliwia jazdę w aż 3 trybach. Jej maksymalny zasięg wynosi 18 kilometrów, tak więc nie ma obaw o zbyt dalekie oddalenie się naszych pociech, a jednocześnie w zupełności wystarcza na pozalekcyjne szaleństwo i dojazdy do szkoły.

Przejdź do oferty

Motus Scooty 10 Lite GEN 5

Ranking hulajnóg elektrycznych nie mógłby obyć się bez modelu Motus Scooty 10 Lite GEN 5. Tę pozycję poleciłabym zwłaszcza osobom, które zamierzają wykorzystywać elektryka do codziennych dojazdów do pracy lub szkoły, a jednocześnie nie zamierzają wydawać na sprzęt horrendalnych kwot. Model posiada 350-Watowy silnik (o mocy szczytowej 700 Wat), a pojemność baterii wynosi 7,8 Ah. Maksymalny zasięg wynosi około 30 kilometrów, tak więc z łatwością przemieścimy się nawet do odległych miejsc w centrum. Istotnym aspektem jest jej lekkość, ponieważ waży zaledwie 12,5 kg. Ponadto, producent wyposażył jednoślad w kierunkowskazy, a także 10-calowe, pneumatyczne opony.

Przejdź do oferty

Motus Scooty 10 GEN 5

Wersja Lite wydaje Ci się niewystarczająca względem Twoich potrzeb? Motus Scooty 10 GEN5 będzie dla Ciebie idealną alternatywą. Wiele aspektów takich jak parametry silnika i typ opon zdają się być tożsame z poprzednikiem, jednak diabeł tkwi w szczegółach. Jeden cykl ładowania umożliwia pokonanie dystansu wynoszącego aż 65 kilometrów. Na tak duży zasięg wpływa bateria o pojemności 15 Ah, ale również zastosowanie systemu odzyskiwania energii KERS. Wygodę podczas jazdy gwarantuje m.in. szeroki deck (17 cm), a na bezpieczeństwo – zastosowanie kierunkowskazów oraz tylnego hamulca tarczowego MS10 Lite.

Przejdź do oferty

NIU KQi3 SPORT

Powyższy ranking hulajnóg elektrycznych to przede wszystkim różnorodność, a celem jest dopasowanie do wymagań każdego z nas. Nie obyłoby się więc bez NIU KQi3 SPORT. Jej moc nominalna wynosi 300 Wat (szczytowa aż 600 Wat), a maksymalny dystans na jednym cyklu to aż 40 kilometrów (pojemność baterii – 365 Wh). Producent wyposażył model w przedni podwójny hamulec tarczowy, mocne oświetlenie i dawkę odblasków. Wszystko to zapewnia bezpieczeństwo nawet po zmroku i w sytuacjach awaryjnych. Często użytkownicy obawiają się o wygodę podczas samej jazdy, w przypadku powyższego modelu mamy do dyspozycji długi, szeroki podest.

Przejdź do oferty

Ruptor R1

Masz nieco większy budżet lub zamierzasz wykorzystywać hulajnogę elektryczną na bardziej wymagających trasach? Pod uwagę warto wziąć model Ruptor R1, którego moc szczytowa wynosi aż 800 Wat. To jednak nie koniec udogodnień, ponieważ producent zadbał również o podwójną amortyzację. Fanów długich wypraw ucieszą kierunkowskazy oraz pojemny akumulator (20 Ah), pozwalający pokonać nawet 75 kilometrów na jednym cyklu. Dzięki możliwości regulowania kierownicy jest to model, który możemy dopasować niemal na miarę. Jak przystało na nowoczesny sprzęt, otrzymujemy dostęp do dedykowanej aplikacji (oferuje m.in. zmianę ustawień, włączenie alarmu i dostęp do wszelkich niezbędnych informacji).

Przejdź do oferty

Ruptor R6 V3

Obiecałam, że ranking hulajnóg 2024 będzie obejmował również modele dla wymagających użytkowników. Wśród tego typu rozwiązań, warto także wyróżnić Ruptor R6 V3. Na jej korzyść przemawia sprężynowa podwójna amortyzacja, ale to nie wszystko – hulajnoga wykorzystuje moc silnika 2x800W. Przy takich osiągach, zadbano także o odpowiednią widoczność – kierunkowskazy, przednie reflektory, a nawet boczne oświetlenie. Dedykowana aplikacja, tryb jazdy WALK (dopasowany do pieszych), zalet nie brakuje. Przebycie 75 kilometrów (bateria 20 Ah) taką hulajnogą to czysta przyjemność.

Przejdź do oferty

Motus PRO 10 Sport 2021

Rynek przewidział rozwiązania również dla fanów jazdy wyczynowej i adrenaliny, a to gwarantuje przejażdżka hulajnogą Motus PRO 10 sport 2021. W parze z błyskawicznym przyspieszeniem (2,8 s do 24 km/h) oraz wysoką mocą (2 x 1000 Wat, moc szczytowa 1300 Wat), idzie również bezpieczeństwo. Mowa tu o podwójnych hamulcach, sprężynowej amortyzacji oraz blokadzie, która uniemożliwia start bez kluczyka w stacyjce. Maksymalna prędkość wyczynowego modelu sięga 66 km/h, a maksymalny dystans na jednym cyklu to aż 65 kilometrów (jak w przypadku każdego modelu, waha się to w zależności od trybu jazdy). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu baterii o pojemności 18,5 Ah.

Przejdź do oferty

Kaabo Mantis 10 ECO

Czy ktoś mówił o wymagających użytkownikach i zadaniach specjalnych? To najodpowiedniejszy moment, aby przedstawić Kaabo Mantis 10 ECO z silnikiem o mocy 800 Wat. Sunie jak marzenie, nawet gdy pod kołami znajdują się nierówne powierzchnie – za to odpowiada podwójna amortyzacja. Producent nie szczędził środków na podzespoły, ponieważ wewnątrz znajduje się akumulator o pojemności aż 18,2 Ah z systemem BMS (zabezpiecza przed przegrzaniem, nierównomiernym ładowaniem lub zbyt długim zasilaniem wpływającym na niekorzyść baterii). Na dystansach wynoszących nawet 75 kilometrów przyda się nie tylko klakson, ale i kompletne oświetlenie LED. Hulajnoga jest dostępna w aż 4 wersjach kolorystycznych.

Przejdź do oferty

Dualtron EAGLE LTD

Ranking hulajnóg elektrycznych 2024 zamykamy w wielkim stylu, mowa tu o naprawdę mocnym zawodniku jakim jest Dualtron EAGLE LTD. Model jest dedykowany osobom, które mają już doświadczenie z elektrykami, a celem wypraw są odległe miejsca oraz wymagające tereny. Jednoślad może poszczycić się baterią o pojemności 24,5Ah i 60V (do 90 kilometrów zasięgu), podwójną amortyzacją elastomerową i dwoma silnikami, których szczytowa moc wynosi 1650 W każdy. Im wyższe osiągi, tym większa troska o bezpieczeństwo. W tym zakresie warto wspomnieć o podwójnych hamulcach (typ tarczowy-elektryczny eABS) i kompleksowym oświetleniu, które chroni zarówno nas, jak i pozostałych uczestników ruchu.

Przejdź do oferty

Ranking hulajnóg elektrycznych 2024, czyli wybór ideału

Stojąc przed wyborem odpowiedniego modelu od Barel Poland, warto pamiętać o odpowiednim dopasowaniu. Mawiają, że ideałów nie ma, ale…

Każdy powyższy elektryk posiada różniące go aspekty, dzięki czemu nie ma mowy o kompromisach. Dbasz o budżet, a jednocześnie pokonujesz stosunkowo niewielkie obszary? Postaw na Motus Siver City lub Motus Scooty 10 Lite GEN 5. Miejską rutynę, ale również popołudniową rekreację umożliwią nieco bardziej wyspecjalizowane modele, takie jak Motus Scooty 10 GEN 5 lub NIU KQi3 SPORT. Dla osób będących za pan brat z technologią mobilną, a przy okazji dłuższych wycieczek – najlepszym wyborem będzie Ruptor R1. Są to doskonałe jednoślady, które będą w pełni bezpieczne nawet dla mniej doświadczonych użytkowników, a jednocześnie bez rezygnacji z wytrzymałości i jakości.

Barel Poland doskonale wie, że są wśród nas sympatycy bardziej wymagających wojaży, czego przykładem są nieco droższe propozycje, czyli Ruptor R6 V3 i Kaabo Mantis 10 ECO. Jazdę bez trzymanki stanowczo odradzamy, choć Motus PRO 10 Sport 2021 i Dualtron EAGLE LTD wypełnią nas dopaminą po brzegi. Innymi słowy, do wyboru do koloru.

Niezależnie od tego, na jaki model postawisz, nie zapominaj, że nad bezpieczeństwem czuwać ma nie tylko hulajnoga elektryczna, ale i Ty sam. Istotną kwestią jest również stosowanie się do obowiązujących przepisów i odpowiednie konserwacja wymarzonego elektryka.

Powyższe modele są dostępne w sklepach z największym wyborem hulajnóg elektrycznych: 7way.pl, Media Expert, Media Markt, Decathlon, X-kom oraz Komputronik.

Lokowanie produktu: Barel Poland

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.