Kłódka XXI wieku czyli AirBolt

Gdy podróżujemy zależy nam na tym, by nasz bagaż nie był otwierany przez przypadkowe osoby. Obecne kłódki na bagaż w dobie XXI wieku nie są już tak skuteczne jak kiedyś. Dlatego dziś na łamach Think-About chcemy zaprezentować wam kompleksowe rozwiązanie o nazwie AirBolt.

airbolt_2

Ta smart kłódka wyposażona jest w kilka ciekawych technologii. Pierwszą z nich jest możliwość zdalnego odblokowania zabezpieczenia za pomocą dedykowanej aplikacji oraz bluetootha. Niewielka bateria wystarczy do zasilenia tego urządzenia przez rok.

airbolt_3

Ciekawym patentem jest system odległości. Jeśli nasza walizka oddali się zbytnio dostaniemy odpowiednie powiadomienie na telefon. Jeśli zauważymy kradzież bezprzewodowo możemy uruchomić głośny alarm wbudowany w AirBolt.

airbolt_4

Airbolt wyposażony jest także w system GPS, który pozwoli na szybką lokalizację zagubionej walizki. Dedykowana aplikacja na system iOS oraz Android wykorzystuje standard TSA do zablokowania\odblokowania kłódki.

airbolt_1

Twórcom udało się zgromadzić za pośrednictwem Kickstartera na 31 dni przed czasem 95 679 dolarów australijskich wypełniając tym samym cel 50 000 AUD. Pierwsze urządzenia trafią do sprzedaży dopiero w sierpniu 2016 w cenie 222 złotych (bez podatku VAT).

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/906867657/airbolt-the-truly-smart-travel-lock/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

airbolt_5