Gdy podróżujemy zależy nam na tym, by nasz bagaż nie był otwierany przez przypadkowe osoby. Obecne kłódki na bagaż w dobie XXI wieku nie są już tak skuteczne jak kiedyś. Dlatego dziś na łamach Think-About chcemy zaprezentować wam kompleksowe rozwiązanie o nazwie AirBolt.

Ta smart kłódka wyposażona jest w kilka ciekawych technologii. Pierwszą z nich jest możliwość zdalnego odblokowania zabezpieczenia za pomocą dedykowanej aplikacji oraz bluetootha. Niewielka bateria wystarczy do zasilenia tego urządzenia przez rok.

Ciekawym patentem jest system odległości. Jeśli nasza walizka oddali się zbytnio dostaniemy odpowiednie powiadomienie na telefon. Jeśli zauważymy kradzież bezprzewodowo możemy uruchomić głośny alarm wbudowany w AirBolt.

Airbolt wyposażony jest także w system GPS, który pozwoli na szybką lokalizację zagubionej walizki. Dedykowana aplikacja na system iOS oraz Android wykorzystuje standard TSA do zablokowania\odblokowania kłódki.

Twórcom udało się zgromadzić za pośrednictwem Kickstartera na 31 dni przed czasem 95 679 dolarów australijskich wypełniając tym samym cel 50 000 AUD. Pierwsze urządzenia trafią do sprzedaży dopiero w sierpniu 2016 w cenie 222 złotych (bez podatku VAT).

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/906867657/airbolt-the-truly-smart-travel-lock/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]