JIVR to składany rower elektryczny, wykorzystujący najnowsze dokonania w dziedzinie technologii i wzornictwa. Łamana w dwóch miejscach rama sprawia, że możliwe jest złożenie go do rozmiarów niewiele przekraczających średnicę koła.

JIVR_bike (6)

Większość układu napędowego, wraz z łańcuchem, ukryta jest wewnątrz konstrukcji JIVR. Dzięki temu jest sprawne funkcjonowanie jest niemalże bezobsługowe. Niemożliwe staje się również pobrudzenie ubrań smarem, czy wkręcenie nogawek w zębatki. Jeśli jednak napęd ulegnie uszkodzeniu, mieszkańcy Londynu mogą liczyć na w pełni darmowy serwis z dostawą do domu i gwarancją ukończenia pracy w ciągu 48 godzin.

 

JIVR bikeSilnik elektryczny o mocy 250 W został ukryty w piaście przedniego koła. Pozwala on na rozpędzenie roweru do prędkości 15 km/h. Wbudowany akumulator o pojemności 9 Ah, wystarcza na 20 mil jazdy wspomaganej pedałami. Jego czas ładowania wynosi 2 godziny. Oczywiście rowerem można poruszać się również z wykorzystaniem samych pedałów.

JIVR bike

Producent udostępnia również aplikację na urządzenia mobilne. Po przytwierdzeniu smartfona do kierownicy, będzie ona pełnić rolę nawigacji i prędkościomierza. Komunikacja z komputerem ARDUINONANO zintegrowanym w rowerze, będzie przebiegać za pośrednictwem modułu Bluetooth.

JIVR bike

Do zatrzymania roweru o wadze 15 kg zastosowano tylny hamulec hydrauliczny.

JIVR_bike (7)Cena roweru to 1 499 funtów – można go zarezerwować na stronie producenta. Przedsprzedaż ograniczona jest do jedynie 100 sztuk – osoby które zmieszczą się w tym limicie i uiszczą pierwsze 99 funtów, zostaną zaproszone na jazdę próbną, po której będą mogły zdecydować czy na pewno chcą zakupić rower.

JIVR bike

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *