Audiocase – muzyka płynąca z walizki

Na Think-About opisywaliśmy już wiele głośników, które oprócz tego, że oferowały bardzo dobrej jakości dźwięk i nowoczesny design były także niezwykle poręczne. Audiocase z pewnością nie jest kolejnym z nich. Mowa bowiem o gadżecie stworzonym przez melomanów tęskniących za wszechobecnymi, w latach 80, boomboxami.

Audiocase1Autorzy projektu twierdzą, że niezwykle przyjemnie jest móc dzielić się doskonałą muzyką z wszystkimi dookoła, słuchawki zaś przeszkadzają w tym i ograniczają wyrażanie siebie. Pytanie tylko czy jest chociaż jedna osoba, która nie frustrowała się faktem słuchania przez kogoś muzyki z telefonu, bez użycia słuchawek, w komunikacji publicznej.

Audiocase4Audiocase ma zapewnić bardzo dobrej jakości, głośny dźwięk, który, dzięki dużemu akumulatorowi, może wydobywać się z walizki, nieprzerwanie, przez 24h. Głośnik połączy się za pomocą Bluetooth z urządzeniami mobilnymi, ale można wykorzystać do tego celu także wtyczkę Jack 3,5 mm. Z pewnością znajdzie się garstka ludzi, którym taka forma „wyrażania siebie” przypadnie do gustu, trzeba liczyć się jednak również z tym, iż do każdej takiej osoby będzie przypisane kilka kolejnych, które będą jej nienawidzić.

Audiocase3Obudowa, jak zapewniają autorzy projektu, jest niezwykle wytrzymała. Trzeba przyznać także, że jak na walizkę wygląda całkiem schludnie. Obicie kantów aluminiowymi elementami bezpośrednio nawiązuje do lat 80. Całość waży jedynie 6 kg. Cena Audiocase w przedsprzedaży ma rozpoczynać sie od 450$.

Audiocase2