Imperial Spherificator – kawiorowy transformator

Czy kiedykolwiek chcieliście ugotować coś pysznego, ale wygląd Waszego dania nie był zadowalający? W osiągnięciu lepszych efektów wizualnych przy zachowaniu walorów smakowych potrawy, ma nam pomóc kanadyjskie urządzenie. Imperial Spherificator zamienia zmiksowane składniki w kolorowe kuleczki.

Imperial Spherificator 2

Zasada tworzenia naszej przystawki jest stosunkowo prosta. Należy wybrać rozmiar kawioru, rozdrobnić nasze ingredienty i przelać roztwór to oddzielnego naczynia z rozrobionym wcześniej chlorkiem wapnia. Uzupełniającą funkcją jest odprowadzenie szkodliwych kwasów (np. z Coca Coli, pomidorów, sosów), dzięki wyciągowi z wodorostów. Następnie wystarczy odcedzić otrzymaną „ikrę” i gotowe. Obydwa związki chemiczne otrzymamy w zamówionym zestawie (Imperial Spherificator, 100g chlorku wapnia, 100g ekstraktu z Alg).

Imperial Spherificator 3

Według producenta IS to jedyne na świecie urządzenie modyfikujące jedzenie w małe perły bez utraty oryginalnego smaku. Najtańszy pakiet dostępny na stronie Kickstarter kosztuje 100 dolarów kanadyjskich. Produkcja ma wystartować w Sierpniu, a wysyłka dla całego świata zaplanowana jest na ostatni kwartał bierzącego roku.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/spherificator/imperial-spherificator/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Posted in Archiwalne and tagged , , , .