Cubii – pedałowanie pod biurkiem

W ciągu ostatnich kilkuset lat całkowicie zmienił się tryb pracy ludzi. Niektórzy żartują, że z człowieka rozumnego stajemy się powoli człowiekiem siedzącym. Trudno się z tym nie zgodzić. Znaczna część ludzie pracuje w trybie siedzącym, w podobnej pozycji wraca do domu by później położyć się bądź usiąść na kanapie. Powoduje to swego rodzaju zmiany w układzie kostnym człowieka, istnieje także szereg innych, powiązanych skutków, które widoczne są niemalże od razu, jak np. otyłość czy pogorszenie wydolności organizmu.

Cubii

Cubii to śmiały sposób na zrewolucjonizowanie pracy w biurach. Jest to urządzenie przypominające steper, na którym wykonuje się ruch niemalże taki sam jak podczas pedałowania na rowerze. Najciekawszą zaletą jest jednak to, że urządzenie można włożyć pod biurko i pedałować podczas codziennej pracy.

Pierwsze opinie ludzi są pozytywne. Jest to swego rodzaju łączenie procesów, spalanie kalorii podczas normalnej pracy. Osoby, które miały okazję testować urządzenie zachwalają jego bezszelestną pracę dzięki czemu można używać go nawet w biurze.

Cubii

Ciekawą opcją jest fakt, iż Cubii łączy się, za pomocą Bluetooth, z urządzeniami mobilnymi. Specjalna aplikacja pozwoli na monitorowanie aktywności a także na konkurowanie z innymi użytkownikami. Dałoby to swego rodzaju motywację do ćwiczeń poprzez próby dogonienia szybszych kolegów z pracy. Pytanie tylko czy nie spowoduje to spadku efektywności podczas wykonywania służbowych obowiązków.

Cubii

Producenci zapewniają, że ruch na Cubii jest całkowicie naturalny i nieświadomy dzięki czemu w rzeczywistości ma on nie rozpraszać ćwiczących pracowników. Dzięki zachowaniu odpowiedniego kąta ruchu można być spokojnym o swoje kolana. Mają nie uderzać w biurko podczas pedałowania.

Cubii4

Wśród cech Cubii można znaleźć takie, które są typowe dla tego typu urządzeń. Mowa o regulacji oporu stawianego przez pedały, antypoślizgowej powierzchni na stopy czy poręcznym uchwycie pozwalającym na szybkie przenoszenie gadżetu.

CubiiPomysłodawcy wychodzą z założenia, że jest to genialny sposób na zachowanie aktywności fizycznej nawet przez najbardziej zapracowane osoby. Nie ma tutaj miejsca na wymówki. Praktyka pokazuje jednak, że aby być aktywnym fizycznie trzeba wyrażać na to chęć a Cubii, dla wielu osób pełnych nadziei o szczupłej sylwetce, może być po prostu kolejnym fitnessowym meblem. Trzeba jednak zaznaczyć, że w takim wypadku byłby to bardzo elegancki i designerski mebel.

Cubii5

Posted in Archiwalne and tagged , , , .