Wyobraźcie sobie urządzenie, które pozwala przekształcić dowolną rzecz w instrument muzyczny. Wyobraziliście sobie to? A teraz otwórzcie oczy i poznajcie Mogees. W skład mogees wchodzi dedykowane oprogramowanie oraz niewielkie urządzenie.

Twórcy projektowali Mogees przez ponad 12 miesięcy, ale warto było poświęcić tyle czasu na dopracowanie tego sensora. Obsługa tego urządzenia jest intuicyjna. W kroku pierwszym przytwierdzamy Mogees do obiektu, który ma stać się instrumentem.

W kolejnym kroku uruchamiamy odpowiednią aplikację i wybieramy rodzaj instrumentu (np. gitara, perkusja, skrzypce, itp.). I to tyle. Nawet stary most może stać się instumentem muzycznym. Mogees współpracuje z systemem iOS, Mac oraz Windows.

Projekt ten kickstarterze na 15 dni przed końcem uzyskał wsparcie 72 000 funtów, podczas gdy zakładany cel wynosił 20 000 funtów. Samo urządzenie kosztować ma 95 funtów, a jego sprzedaż rozpocznie się w listopadzie 2015.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1196274831/mogees/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]