Zami Life – siedzisko dbające o odpowiednią postawę

Zami Life to siedzisko, którego głównym zadaniem jest dbanie o utrzymanie odpowiedniej  postawy ciała. Urządzenie komunikuje się z aplikacją mobilną, która w czasie rzeczywistym jest w stanie informować o ewentualnych błędach w ułożeniu ciała.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/NoxdRytKbS4″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Siedzisko zostało wyposażone w czujniki ciśnienia znajdujące się w każdej z nóg. Dzięki temu na bieżąco jest w stanie regulować rozkład masy. Użytkownik musi jedynie podać swoją wagę oraz kilka innych, istotnych wskaźników. Aplikacja mobilna, która połączy się z Zami Life za pomocą Bluetooth oprócz regulowania postawy będzie także w stanie zapamiętać takie dane jak chociażby czas spędzony, wraz z podziałem na postawę odpowiednią i nie odpowiednią.

Zami_Life1

Na tym nie kończy się jednak użyteczność siedziska. Analizując postawę, będzie w stanie wybrać odpowiednie ćwiczenia dla konkretnego użytkownika, które pozwolą poprawić codzienne nawyki. Zami Life zbada także zachowania podczas siedzenia, takie jak kręcenie się czy niepotrzebne przenoszenie ciężaru ciała, które także wpływają na zdrowie kręgosłupa.

Zami_life3

Autorzy projektu są obecnie na etapie zbierania funduszy niezbędnych do tego, aby gadżet mógł być produkowany seryjnie. Można ich wspomóc na portalu Indiegogo.com, tam, w przedsprzedaży, należy zapłacić za urządzenie minimum 249$.

Zami_Life2