XIBOT – domowy asystent

Dwa tygodnie temu staraliśmy się was przekonać do asystenta z hologramu o nazwie Gatebox. Dzisiaj znów temat ten powróci za sprawą XIBOT.  Urządzenie te reklamowane jako robo-członek rodziny ma nam ułatwić pracę. Z rana XIBOT nie tylko nas obudzi ale także poda aktualną temperaturę w ciągu dnia.

xibot_1

xibot_2

W kuchni XIBOT pomoże nam w przygotowaniu obiadu lub kolacji . Potrzebujecie szybko wysłać wiadomość za pomocą maila lub sporządzić liste zakupów? Z tym zadaniem także XIBOT sobie poradzi. Wbudowana kamera pozwala na monitorowanie domu podczas gdy jesteśmy np. w pracy.

xibot_4

xibot_3

Inną funkcjonalnością XIBOT stworzoną z myślą o dzieciach jest potężna baza bajek na dobranoc . Jeśli zajdzie taka potrzeba XIBOT pozwoli na komunikacje wideo za pomocą np. Skype. To tylko kilka z wielu funkcjonalności XIBOT’a.

xibot_5

Niestety jedynym minusem może okazać się bateria o pojemności 4000 mAh. Przy intensywnym użytkowaniu wystarczy ona na 6 godzin pracy. Na plus należy zaliczyć 7 calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 1080p. Na miesiąc przed końcem kampanii na Indiegogo twórcom udało się zebrać zakładany próg 10 000 $ (w chwili obecnej: 20 501 $). Tym samym gotowe urządzenia trafią do klientów w czerwcu 2016 w cenie 600 $. Promocyjna cena na Indiegogo została obniżona do 249 $.

xibot_6

[iframe src=”https://player.vimeo.com/video/154259935″ width=”600″ height=”480″ frameborder=”0″ webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></]

xibot_7