Wypiekanie selfie na tostach – bezcenna wiedza w 5 krokach

Śniadaniowe tosty z własnym wizerunkiem, to doskonały pomysł na początek dnia. Jedynym warunkiem na drodze do szczęścia jest brak obrzydzenia do samego siebie. Gdy jest on spełniony, poranny posiłek może zapewnić solidną porcję samozachwytu na długie godziny.

Jak się jednak okazuje, ta radosna wizja jest całkowicie realna w realizacji. Aby cieszyć się selfie-tostami, wystarczy wysłać swoje zdjęcie do firmy, która w 5 kolejnych krokach przygotuje odpowiedni toster.

Selfie Tost

Firma Vermont Novelty Toaster, od 4 lat zajmuje się profesjonalnym przygotowywaniem tosterów. Początkowo specjalizowała się w przygotowywaniu urządzeń wypalających wizerunek Chrystusa, czy symbole popularnych drużyn sportowych. Jednakże cały czas w głowach twórców biznesu, tliła się nadzieja na opracowanie technologii pozwalającej przygotowywać pojedyncze serie tosterów na specjalne zamówienie. Marzenie to niedawno zostało spełnione – wystarczył zakup własnej obrabiarki CNC.

Krok 1 – przygotowanie zdjęcia w Photoshopie

Selfie Tost

Przesłane zdjęcia obrabiane są za pomocą Photoshopa przez 15 – 30 minut. W tym czasie usuwane jest tło, a sam wizerunek przekształcany jest na czarny kontur rysów twarzy. Ze względu na obróbkę, preferowane są zdjęcia wysokiej rozdzielczości, wykonane na białym tle.

Krok 2 – opracowanie projektu CAD

Selfie Tost

Następnie zdjęcie jest przekształcane w projekt CAD. Dzięki temu obrabiarka odczyta krawędzie wczytanego obrazu i będzie w stanie odpowiednio dociąć blachę.

Krok 3 – wycinanie

Selfie Tost

Nóż plazmowy GoTorch, wykonuje otwory, przygotowując płytkę do dalszej obróbki.

Krok 4 – szlifowanie

Selfie Tost

Ostre krawędzie płytki są wygładzane za pomocą szlifierki ręcznej.

Krok 5 – umieszczenie płytki wewnątrz tostera

Selfie Tost

Gotowe płytki są umieszczone w tosterach. Są to urządzenia wyprodukowane na specjalne zamówienie w Chinach. Ich wyróżnikiem jest umieszczony wewnątrz stelaż, pozwalający na solidne przytwierdzenie płytki z wizerunkiem. Oczywiście tostery wypalają zdjęcia dwustronnie.

Selfie Tost

Dyrektor generalny firmy, Galen Dively ma 49 lat. Przez 35 ostatnich lat specjalizował się w produkowaniu koszulek z nadrukami. Swoją najnowszą usługę opisuje słowami „To właściwie jak sitodruk, tylko jako tuszu używamy ciepła, a zamiast koszulek stosujemy chleb.”

Toster wypiekający selfie ma kosztować 75 dolarów, jednakże dla stałych klientów będą przygotowane atrakcyjne zniżki.

źródło: mashable.com fot. Galen Dively

 

Posted in Archiwalne, Artykuły and tagged , , , , .