Vortex to rewolucyjny produkt skierowany głównie do dzieci. Jest to inteligentny i reagujący na bodźce robot, kontrolowany przez aplikację na smartfonie lub głos użytkownika. Posiadacze Vortex będą mogli zarówno cieszyć się dostępnymi grami, uczyć się podstaw robotyki, jak i tworzyć programy sterujące zakupionym urządzeniem. Pomysłodawcy chcieli zwiększyć stopień edukacji, dlatego programowanie będzie dostępne z poziomu komputera, telefonu oraz tabletu.

Vortex4

Aby nasza zabawka była gotowa do użycia, wystarczy sparować ją z urządzeniem mobilnym za pomocą systemu Bluetooth. Wbudowane czujniki i komputer pozwalają młodym entuzjastom robotyki na zdalne sterowanie, jak również oddziaływanie Vortex na rozmaite polecenia i elementy gier. Chińska firma DFRobot zaprojektowała 4 podstawowe rozgrywki (walka sumo, golf, omijanie przeszkód, futbol), do których dołączone są specjalne maty. Twórcy zapewniają, że zabawa z co najmniej dwoma robotami przyniesie więcej radości, ze względu na zwiększenie poziomu rywalizacji.

Vortex3

Robot zasilany jest czterema bateriami typu AA, a maksymalna długość jego pracy to 90 minut. Wysoki pobór energii wynika ze stałej aktywności diod LED, czujników zbliżeniowych, komunikacji bezprzewodowej i poruszania się systemu edukacyjnego. Wyświetlacz z oczami oraz głośnik MP3 czynią Vortex bardziej przyjaznym dla dzieci. Jego całkowita masa to 260g. Kampania na portalu Kickstarter kończy się za miesiąc, a produkcja urządzeń na większą skalę ma wystartować już w sierpniu. Cena podstawowego zestawu (robot, naklejka, zestaw golfowy) to 69 dolarów. Do tej pory dzięki internetowym sponsorom chiński zespół uzyskał 84% koniecznych środków.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1371216747/vortex-robotic-toy-re-invented/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *