niedziela, 23 czerwca

Viteo Shower, który premierę miał już ponad 8 lat temu, stał się już popularnym gadżetem w domowych ogrodach czy basenach. Sprawdzamy, ile aktualnie kosztuje ten prysznic ogrodowy i gdzie go możemy kupić.

Nietypowy prysznic ogrodowy został zaprojektowany przez znanego designera – Danny’ego Venlet’a. Oprócz niepozornego, minimalistycznego designu, proponuje odwrócony o 180 stopni sposób działania. Dysze, z których wydobywa się woda, ustawione są w skrajnym miejscu na obwodzie podstawy i puszczają wodę do góry. Osoba, która wejdzie na podest prysznica, będzie pośrodku tryskających do góry strumieni wody.

Podstawa ma średnicę 78 cm i wysokość 11,5 cm, a cały produkt waży 14 kg. Powierzchnia, na którą się wchodzi, została wykonana z antypoślizgowego, odpornego na promienie UV tworzywa sztucznego. Natomiast zewnętrzny pierścień wykonano ze stali nierdzewnej. Wodę do Viteo Shower, doprowadzamy wężem ogrodowym. Wysokość strumienia generowanego przez prysznic wynosi od 2 do 4 metrów.

Cena aktualnie wynosi 928,80 €, ale należy liczyć się jeszcze z kosztem przesyłki. Urządzenie można zamówić w sklepie producenta.

Tańsze alternatywy dla Viteo Shower

Efekciarskie rozwiązanie wzbudziło zainteresowanie, nikogo więc nie zdziwi, że na rynku pojawiły się podobne urządzenia. Niestety nadal żaden z sieciowych sklepów ma ich w ofercie, ale można je kupić w Amazon. Odkąd sklep oficjalnie jest w Polsce, zakupy są bardzo proste i jeżeli ktoś kupował produkty przez Allegro, to powinno być dla niego równie intuicyjne.

Prysznic ogrodowy od firmy WilTec – 811,99 zł

Góra prysznica, na którą wchodzimy, wykończona jest drewnem kompozytowym, a całe urządzenie ma wymiary 70 × 55 × 8 cm przy wadze 12 kg. Za rozprowadzenie wody odpowiadają dwie rurki po obu stronach podestu, które wystrzeliwują 22 strumienie wody. Tak jak przy Viteo Shower, maksymalna wysokość strumieni wody to 4 metry. W momencie osiągnięcia punktu szczytowego, strużki wody mają się rozbijać, tworząc opadająca mżawkę.

Prysznic ogrodowy Mauk Step Action – 1 009,07 zł

Prysznic Step Action jest nieco mniejszy, a jego wymiary to 62 × 57 × 10 cm. Jest też zdecydowanie lżejszy od konkurencji, gdyż jego waga to 7,94 kg. Ciśnienie wody można regulować w zakresie 2-6 barów. Woda ma unosić się na wysokość do 2,5 m.