Ile razy zdarzyło wam się zostawić telefon na noc podczas ładowania? Niestety jest to podstawowy błąd, który wpływa na wyższe rachunki oraz skraca żywotność baterii. A gdyby tak ładowarki były smart? I same po naładowaniu odłączały proces dostarczania prądu? Odpowiedzią na to pytanie jest UsBiDi.

usbidi_1
usbidi_5

Ten niepozorny, stylowo pleciony kabel o długości 0,3 m, 0,9 m lub 1,8 m przeznaczony jest dla urządzeń wyposażonych w wyjście microUSB. UsBidi po naładowaniu baterii do 100% automatycznie odłącza proces ładowania.

usbidi_3

Innym ciekawym patentem jest szybsze ładowanie. Podczas podpięcia smartfona pod komputer zwykłe kable USB-microUSB ładują wolniej, dlatego, że jedna linia służy zasileniu, a druga synchronizacji z danymi. Jedno kliknięcie w UsBidi pozwoli na przełączenie obydwu linii do ładowania urządzenia. Kabel ten z myślą o użytkownikach iPhonów dostępny jest w wersji z końcówką Lightning.

usbidi_4

Dostępne wersje kolorystyczne UsBidi to: czarna, biała, czarno-biała, czarno-zielona oraz niebiesko-biała. Projekt ten bardzo pozytywnie został odebrany przez użytkowników Kickstartera. Choć twórcy UsBiDi prosili tylko o 35 000 $ AUD, w chwili obecnej (na 36 dni przed końcem) uzyskano 191 840 $ australijskich (1 $ AUD to 0,71 $ USD). Tylko podczas trwania kampanii na Kickstarterze UsBidi kosztuje 18 $, zamiast regularnej ceny 36 $. Pierwsze urządzenia mają zostać wysłane do klientów już w lutym 2016.

<iframe width=”480″ height=”360″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/evolvedcharger/usbidi-the-worlds-most-intelligent-charger-ever/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe>

usbidi_6

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *