U-lock – nowoczesna blokada rowerowa od Noke

Jakiś czas temu na łamach T-A opisywaliśmy ciekawe zabezpieczenie walizki o nazwie AirBolt. Jeszcze wcześniej wspominaliśmy o kłódce marki NOKE. Właśnie ta druga firma, zaprezentowała nowe urządzenie w swojej ofercie. U-lock to blokada rowerowa, działająca na bardzo podobnej zasadzie

u_lock_1

Urządzenie te wyposażone w łączność Bluetooth możemy odblokować jedynie za pomocą własnego smartfona (system iOS oraz Android). Co ważne aplikacja ta umożliwia podłączenie wielu zabezpieczeń U-lock oraz manualne zarządzanie blokadami.

u_lock_2

Dedykowana aplikacja pozwala na przekazanie praw do odblokowania U-locka komuś innemu (np. przyjacielowi lub bliskiej osobie). U-lock posiada także system do lokalizacji geograficznej (GPS). Wbudowana bateria w U-lock wystarczy do ciągłej pracy przez rok.

u_lock_3

Zabezpieczenie od firmy Noke dostępne jest w wersji krótkiej oraz długiej oraz w kolorze czarno-brązowym, srebrno-brązowym oraz czarnym. Przedsprzedaż U-lock dostępna jest od niedawna w cenie 109 $. Wysyłka zabezpieczeń od Noke przewidziana jest na marzec 2016.