Na łamach ThinkAbout nie raz opisywaliśmy opaski, które mają wspomóc nas w ćwiczeniach fizycznych. Oprócz urządzeń bardziej znanych (Samsung Gear Fit) przedstawialiśmy także rozwiązania mniej znane (Moov Now). Dziś znów opiszemy urządzenie, które jest takim asystentem ćwiczeń, a nazywa się Ollinfit.

olinfit_1

Ollinfit w odróżnieniu od poprzednich rozwiązań posiada aż trzy różne sensory. Opaska ta nie tylko powie ile kalorii spaliliśmy, ale także czy właściwie wykonywaliśmy ćwiczenie. W razie potrzeby na ekranie naszego smartfona wyświetli się wskazówka dotycząca ćwiczenia.

olinfit_2

Ollinfit posiada także moduł wibracji, który wskazuje poprawną pozycję do wykonywania ćwiczenia. Urządzenie jest nie tylko lekkie, anty hyperalergiczne (nie uczula), ale także odporne na wodę czy kurz. Wbudowana bateria wytrzymuje nawet przez 14 dni ciągłego działania. Odpowiednia aplikacja do Ollinfit współpracuje zarówno z systemem Android jak i iOS.

olinfit_3

Na koniec parę słów o tym projekcie na kickstarterze. Na 43 dni przed końcem kampanii twórcom udało się uzyskać łączne wsparcie 13 710 dolarów kanadyjskich. Cel tego projektu został ustawiony na 60 000 dolarów kanadyjskich. Pierwsze wersje Ollinfit w cenie 149 dolarów (amerykańskich) trafią do klientów już w maju 2016.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1990302769/ollinfit-the-wearable-personal-trainer/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

olinfit_4

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *