Każdy rodzic dobrze wie, jak ważna jest kontrola treści, które przeglądają nasze pociechy w internecie. W tej nierównej walce (dzieciaki bywają pomysłowe) wspomoże was Torch. Ten niepozorny router WiFi może okazać się wybawieniem dla wielu rodziców.

torch_!
Zamiast wyciągać wtyczkę z kontaktu wystarczy tylko przytrzymać odpowiedni przycisk w Torch by odciąć internet dzieciom. Rodzice jednak dalej będą mogli serfować po sieci. Innym fajnym patentem w Torch jest monitorowanie stron, po której chodzą dzieci i ewentualne zablokowanie stron typu xxx.

torch_2

Zapomnijcie o trybie incognito lub o wyczyszczeniu historii w przeglądarce. Informacje o stronach przechowywane są w routerze. Torch jest stosunkowo niewielkim urządzeniem (3,3 mm x 13,5 mm x 13,5 mm) wyposażonym w procesor Qualcomm 9558 (700 MHz) oraz po 256 MB pamięci wbudowanej oraz RAM.

torch_3

Router ten zgodny jest z normami 802.11 b\g\n 2.4 GHz oraz 5 GHz. Przyjazny w Torch interfejs nie tylko powie nam po jakich stronach chodziły dzieci, ale także ile godzin spędziły w internecie. Projekt ten na Kickstarterze zgromadził około 85 tysięcy dolarów z podczas gdy zakładany cel to 150 000$. Torch w cenie 125$ do klientów trafi w marcu 2016.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/mytorch/torch-a-simple-router-for-digital-parenting/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

torch_4

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *