Thync – gadżet zarządzający falami mózgowymi

Gadżety, które wpływają na fale mózgowe nie są niczym nowym. Wielokrotnie opisywaliśmy już takie, które pomagają w optymalizacji snu, przywołać można chociażby LUCI, który pozwala na udoskonalenie technik świadomego snu. Thync to kolejny gadżet monitorujący, a także wpływający na aktywność określonych fal mózgowych.

Thyc

Urządzenie wygląda bardzo futurystycznie. Przyczepione na wysokości skroni od razu zwraca uwagę innych ludzi. Dzięki połączeniu ze smartfonem, Thync będzie w stanie na bieżąco gromadzić i monitorować informacje pobierane z całej masy zamontowanej w nim czujników. Dostępna na urządzenia mobilne aplikacja zaś, pozwoli użytkownikowi na sterowanie gadżetem w taki sposób aby mózg był stymulowany według aktualnych potrzeb. Relaks na zawołanie? Żaden problem!

Thyc

Gadżetomanów to pewnie zawiedzie, ale urządzenie nie zostało stworzone z myślą, aby nosić je cały dzień, optymalna ma być godzina, a pozytywne efekty powinien przynieść nawet krótszy czas. W efekcie, urządzenie ma poprawiać samopoczucie użytkownika. Ciężko jednak, na podstawie samych opisów oceniać skuteczność urządzenia. Będzie zatem trzeba poczekać na pierwsze, niezależne testy. Urządzenie zostało wycenione na kwotę 299$.