Thermomix z drugiej ręki jako inwestycja? Cena jednego z wariantów to nawet 7300 zł!

Firma Vorwerk podchodzi zachowawczo do zmian w swojej ofercie. Jeden model robota jest sprzedawany przez długie lata. Specjalne edycje można policzyć na palcach jednej ręki i zwykle nie pojawiają się one częściej niż raz na generację.

Rok 2023 przyniósł nam jednak prawdziwy rarytas w postaci robota zaprojektowanego specjalnie na 140-lecie marki. Model, który otrzymał nazwę Sparkling Black, od swojego pierwowzoru różnił się nie tylko wyglądem, ale również walorami użytkowymi. Co ciekawe Thermomix TM6 i TM5 były już sprzedawane w czarnych edycjach, ale połyskująca faktura i zmiana kolorystyki metalowych detali, to zupełna nowość w polityce Vorwerk.

Thermomix – nowy model TM6

Oczywiście jako osoby wypatrujące modelu o oznaczeniu TM7, poczuliśmy delikatne rozczarowanie. Wersja Sparkling Black różni się od klasycznego TM6 jedynie obudową, a całe „wnętrze” pozostało bez zmian. Nieco inaczej sprawę postrzegali natomiast wierni fani marki, dla których posiadanie limitowanego urządzenia stało się prawdziwą atrakcją i niedostępnym dotychczas sposobem na nabycie „tego lepszego Thermomixa”.

Atmosferę pożądania podkręcał sam producent, określając nowy model jako „ekstremalnie limitowany”. Informacje wskazywały, że sprzęt będzie dostępny wyłącznie w czerwcu 2023, ale przez kolejne tygodnie lipca również pozostawał w ofercie.

Thermomix promocja kod rabatowy

Przewaga modelu Sparkling Black nie jest tylko symboliczna. Model ten wyróżnia się detalami stylistycznymi i sposobem wykonania. Czarna obudowa otrzymała błyszczącą powłokę z gradientem inspirowanym szlifem kamieni szlachetnych. Struktura powierzchni jest wyczuwalna w dotyku. Elegancki wygląd mają podkreślać akcenty w kolorze szampana widoczne na wszystkich metalowych elementach – pokrętle, uchwycie, logotypie i kratkach wentylacyjnych. Wielka szkoda, że nowe kolory stali nie zawitały również na misę. Spójne wykończenie byłoby bardziej spektakularne. Laserowo cięta obudowa ma być najodporniejszą na zabrudzenia i zarysowania w historii urządzeń Thermomix.

Co ciekawe, Vorwerk nie ograniczył nowego wykończenia do samego Thermomixa. Akcesoryjna misa do mieszania Thermomix Friend również otrzymała zmodyfikowaną obudowę, dzięki czemu skompletowany zestaw może być prawdziwą ozdobą kuchni.

Jan Delfs, Head of Global Design w Vorwerk opisał nowego robota następującymi słowami:

Zastanawialiśmy się jak uczcić ten niezwykły jubileusz. Diament był pierwszą rzeczą, która przyszła nam do głowy. Jak uzyskać szlif kamieni szlachetnych? Wymaga to zastosowania najnowocześniejszej technologii laserowej. Jej użycie zajmuje ponad 200 godzin. Najpierw laser wypala pierwszą warstwę trójkątów na powierzchni, w kolejnym kroku wypala coraz mniejsze i mniejsze trójkąty, a w ostatnim etapie powierzchnia zostaje wypolerowana na jedwabisty połysk. Zyskuje przez to głębię i pięknie załamuje światło

Thermomix Sparkling Black: cena kiedyś i dziś

Najlepsza informacja dotyczyła ceny. Limitowany, pięknie wykończony i unikatowy Thermomix Sparkling Black został wyceniony tak samo, jak ten biały i nudny. Niezmienny pozostał zestaw akcesoriów i dodatków, a więc również 6-miesięczny abonament Cookidoo. Vorwerk świętował swoje 140-lecie, nie kosztem fanów, lecz z fanami, a takie podejście bardzo nam się podoba.

Ograniczony charakter promocji sprawił jednak, że nie wszyscy zdążyli zaopatrzyć się w udoskonaloną wersję od przedstawicieli Vorwerk. Niestety na spóźnialskich czeka niemiła niespodzianka. Przez 2 pierwsze miesiące od zakończenia sprzedaży, w sieci wciąż krążyły urządzenia z drugiej ręki. Było ich relatywnie dużo, a ceny utrzymywały się na standardowym poziomie. Aktualnie sytuacja się pogorszyła. Udało nam się znaleźć zaledwie 3 urządzenia oferowane w cenach 5400-7300 zł. Po najtańsze z nich trzeba wybrać się osobiście do Wołczyna, a więc małej miejscowości 50 km od Opola i 100 km od Wrocławia. Dwa pozostałe roboty są dostępne w Gdańsku, a sprzedający również nie przewidują możliwości wysyłki. Oznacza to, że np. będąc nabywcą z centralnej Polski, trzeba przejechać kilkaset kilometrów i zapłacić między 400, a 1500 zł więcej niż za urządzenie z oficjalnej dystrybucji.

Chcesz wiedzieć, jak kupić Thermomix TM6? Sprawdź mój wyczerpujący poradnik. Jest w nim wszystko, na ten temat!

Fot. Ilustracje w treści to materiały prasowe Vorwerk Group