XXI wiek to dziwny czas. Nie tylko dlatego, że, tak jak pisał Paulo Coelho: „Ludzie tracą zdro­wie by zdo­być pieniądze, po­tem tracą pieniądze by odzys­kać zdro­wie.”, ale także dlatego, że nasze smartfony mają więcej pamięci niż rakiety kosmiczne z przed kilkunastu lat, a zamontowane wewnątrz baterie spełniają zaledwie minimalne standardy.

Tesla motors3

Problem nie jest widoczny tylko w gadżetach. Jest to także jedna z przyczyn, dla których takie kraje jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, ciągle funkcjonują na bardzo wysokim poziomie. Okazuje się, że może się to niedługo zmienić. Bardzo, bardzo niedługo, sam proces może rozpocząć się już za 1 dzień czyli 30 kwietnia 2015 r.

Tesla motors2

Wszystko za sprawą znanego, amerykańskiego przedsiębiorstwa – Tesla Motors, słynącego z produkcji aut z napędem elektrycznym, które wyglądają na prawdziwe, rasowe, sportowe auta. Inwestorzy i analitycy dostali maila od Zarządu Spółki z informacją, że dzień 30.04.2015 będzie przełomowy nie tylko dla firmy, ale i dla całej, globalnej motoryzacji. Trwają spekulacje nad tym czym ma być owiane dużą tajemnicą rozwiązanie. Z pewnością nie jest to samochód i będzie to system związany z zasilaniem aut. Efekty są jednak widoczne już teraz, na amerykańskiej giełdzie inwestorzy zareagowali dość pozytywnie na doniesienia, co odbiło się wzrostem cen akcji firmy.

Tesla Motors

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *