Czy zmywarka może skraść show podczas targów elektroniki użytkowej? Najwyraźniej może.

Urządzenia zmywające marki Bosch należą do najczęściej wybieranych przez polskich konsumentów. Standardowo przyzwyczailiśmy się, że oferta obejmuje 3 typy tego typu produktów – zintegrowane, częściowo zintegrowane i wolnostojące. Zaprezentowane podczas IFA 2022 zmywarki Comfort Control to zupełnie nowa kategoria. Eleganckie maszyny częściowo zintegrowane, jednak z panelem sterowania umieszczonym w górnej krawędzi drzwi – jak w przypadku zmywarek całkiem zintegrowanych.

Takiego zmywania jeszcze nie robiłeś - zaskakujące nowości od Bosch

Producent przygotował 3 warianty wzornicze nowych urządzeń Comfort Control w kolorach – białym, stalowym i czarnym inox. Niezależnie od wersji, zastosowany uchwyt oraz panel sterujący będą w tym samym kolorze wykończenia co front.

Oczywiście nowa seria posiada również kilka ciekawych udogodnień. Od strony ergonomii, cechą wspólną wszystkich nowych modeli będą elastyczne kosze oraz możliwość instalacji (w zestawie lub opcjonalnie) trzeciej szuflady Vario. Topowe maszyny Comfort Control znajdziemy w serii 6. Zostały one wyposażone w dokładaną strefę Extra Clean, opracowaną tak aby skuteczne czyszczenie nie wymagało stosowanie wysokiej temperatury wody – za efekty czyszczenia odpowiadają w tym wypadku aż trzy dysze obrotowe.

Do dyspozycji użytkowników oddano aż 7 programów i 6 ustawień opcjonalnych, dzięki czemu zmywanie naczyń staje się równie precyzyjne co robienie prania. Osoby korzystające z dedykowanej aplikacji, będą mogły ponadto cieszyć się funkcją automatycznego określania programu – zgodnie z aktualnymi potrzebami użytkownika. Ponadto zmywarki z serii 6 zostały wyposażone również w Zeolit – regenerujący się minerał, który umożliwia skuteczne odprowadzanie wilgoci bez stosowania wysokiej temperatury, a więc np. podczas suszenia plastikowych naczyń.

Płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem

Pralka to nie jedyna nowość zaprezentowana przez Bosch’a. Kolejną nowinką przygotowaną przez niemieckiego producenta były płyty indukcyjne ze zintegrowanym modułem wentlacyjnym. Ich wyróżnikiem jest obecność nowego rodzaju powłoki opracowanej przez firmę Schott. Jest ona niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne – szczególnie te, powstające przy intensywnym czyszczeniu i skrobaniu panelu. Glass Protect ma być nawet o 95 % bardziej odporna na zarysowania spowodowane przez drobinki i 70 % bardziej odporna na zarysowania od gąbek ściernych.

Takiego zmywania jeszcze nie robiłeś - zaskakujące nowości od Bosch

Zastosowany moduł wentylacyjny uruchamia się automatycznie po włączeniu jednej ze stref gotowania – w zależności od ilości pary, urządzenie samodzielnie wybiera poziom recyrkulacji powietrza. Co istotne producent przewidział kilka scenariuszy instalacji – płytę można zamontować pod oknem, w ruchomym blacie, a nawet na wyspie kuchennej – zarówno w wariancie recyrkulacji jak i odprowadzania powietrza.

Odkurzacz pionowy, który nigdy nie przestaje pracować

Takiego zmywania jeszcze nie robiłeś - zaskakujące nowości od Bosch

Kolejną ciekawostką, którą spotkaliśmy na stoisku to odkurzacze z serii Unlimited 7. Odkurzacze wyposażono w akumulatory o pojemności 3 Ah, pozwalające na 40 minut ciągłegłej pracy. Dołaczona do zestawu szybka ładowarka napełnia ogniwa tak sprawnie, że posiadając zestaw 2 akumulatorów można sprzątać w sposób nieograniczenie ciągły. Co więcej zastosowane akumulatory są częścią nowej inicjatywy Power for All, w ramach której ten sam standard akumulatorów jest stosowany w produktach kilkudziesięciu marek, jak np. Gardena, Husqvarna, Rapid, Wagner czy elektronarzędziach z zielonej lini Bosch’a.

Takiego zmywania jeszcze nie robiłeś - zaskakujące nowości od Bosch

Efektywne zasilanie zostało połączone z wydajnym silnikiem bezszczotkowym TurboSpin osiągającym 66 000 obr./min. Napęd jest aż o 21% szybszy i 31% lżejszy niż dotychczasowe konstrukcje, a jego bezawaryjność ma potwierdzać aż 10-letnia gwarancja. Entuzjaści innowacji na pewno docenią tryb inteligentny, który pozwala na automatyczne rozpoznawanie typu zabrudzeń i dostosowywanie ustawień w optymalny sposób.

Nasza opinia

Siła tegorocznych premier od Bosch kryje się w stałym udoskonalaniu rozwiązań, które już są cenione przez użytkowników. Podczas gdy konkurencja prześciga się w instalowaniu ogromnych wyświetlaczy i aplikowaniu kolejnych rozwiazań mobilnych, Bosch rozwija udogodnienia realnie oczekiwane przez klientów. Systemy akumulatorowe czy nowe sposoby aranżacji zmywarki to wybory genialne w spowjej prostocie – innowacje, które zaczynamy traktować jak oczywistość w kilka chwil po ich poznaniu.