Tag – to niewielki ale jakże funkcjonalny nadajnik GPS, pozwalający na śledzenie w czasie rzeczywistym obiektu lub osoby. Urządzenie te przypominające zapalniczkę mierzy 6,3 cm wysokości, 4,2 cm szerokości oraz 1,58 cm grubości.

W zestawie Tag dostajemy także kartę SIM ważną przez rok.Co ważne Tag wspiera nie tylko technologię GPS, A-GPS, ale także GLONASS.Urządzenie te jest zasilane wbudowanym akumulatorem o pojemności 600 mAh.

Lokalizator ten posiada kilka ciekawych patentów. Jednym z nich jest system SOS. Z myslą o dzieciach przygotowano także system, który alarmuje rodziców gdy dana pociecha będzie miała wypadek, np. na rowerze. Tag potrafi także poinformować nas, gdy rzecz lub osoba opuści wskazaną przez nas stefę.

Pomysł ten na indiegogo na tą chwilę został wsparty kwotą, która pozwala na realizacje tego projektu w praktyce (30 000 $). Lokalizator TAG kosztuje 129 $, a jego wysyłka rozpocznie się w kwietniu 2016. Za parę takich urządzeń (2 x TAG) zapłacimy tylko 229 $.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/gX0kvwLbdtI” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]