Sprzątający robot czyli Atlas Cleans House

Chyba mało kto z was lubi sprzątać dom. Zajęcie te nie dość, że jest czasochłonne to bywa i męczące (przy dużych mieszkaniach\domach). Mycie okien, odkurzanie i inne czynności czyszczące do tej pory wykonywał człowiek. A gdyby zatrudnić do tej roli robota?

Firma IHMC stworzyła robota sprzątającego o nazwie Atlas Cleans House. Co prawda jest to jeszcze nie do końca gotowy projekt lecz funkcjonalność jest dopracowywana. Oprócz możliwości przenoszenia obiektów (np. krzesła) robot ten potrafi zamiatać podłogę.Sam proces zamiatania do najkrótszych nie należy no ale.. coś za coś.

Robot ten potrafi także odkurzać z większą lub mniejszą dokładnością. Liczy się jednak efekt. Trzeba wyrzucić śmieci do kosza? Atlas Cleans House także to potrafi. I wszystko było by idealne gdyby robot ten szybciej wykonywał swoje czynności. Na materiale poniżej zastosowano przyśpieszenie czasu 20 krotne. A i tak widzimy, że czynności wykonywane są bardzo powoli.

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/r0qWVKcJR3w” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]