Sprawdziliśmy jakie nowości przyjadą do nas z Niemiec w tym roku – IFA 2022

Największe europejskie spotkanie producentów elektroniki użytkowej właśnie wystartowało. Targi IFA, jak co roku przyniosą nam sporo technologicznych nowinek. Pojechaliśmy na miejsce, żeby zdać Wam relację z najgorętszych premier. Tradycyjnie skupimy się na sprzęcie dla domu.

31 sierpnia 2022 – klimatyzatory, irygatory i piekarnik od Panasonic

Tegoroczna konferencja marki Panasonic została skoncentrowana na rozwiązaniach konsumenckich, pozwalających na redukcję emisji CO2. Naszą uwagę przykuły jednak nowości produktowe z kategorii Personal Care oraz Small Kitchen appliances. Producent zaprezentował serię klimatyzatorów Etherea wyposażonych w autorską technologię nanoe X, która generuje zawarte w wodzie rodniki hydroksylowe. Rozwiązanie ma pozwolić na niespotykany dotychczas poziom redukcji zanieczyszczeń w powietrzu – w tym ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Inną nowością prezentowaną na stoisku były mobilne irygatory ultradźwiękowe EW-DJ4B. Kompaktowa, składana konstrukcja urządzenia mierzy zaledwie 15,4 cm, pomimo zachowania pełni efektywności konwencjonalnych narzędzi.

Nie zabrakło również atrakcji dla entuzjastów gotowania. Piekarnik NN-DS59 to urządzenie nablatowe, zapewniające pełnię możliwości profesjonalnego piekarnika w niezwykle poręcznej formie. Konstrukcja, która zmieści się w nawet najmniejszych kuchniach łączy w sobie urządzenie do gotowania parowego, piekarnik, grill powierzchniowy oraz mikrofalówkę.

Więcej o nowościach z oferty Panasonic można przeczytać w osobnym artykule: Golarka jak transformer i klimatyzator chroniący przed wirusami – oto nowości od Panasonic (think-about.pl)

1 września 2022 – Prezentacje TCL i Electroulux

Pokaźną dawkę nowości dostarczyła również marka TCL. Naszą szczególną uwagę zwrócił klimatyzator FreshIN 2.0. Wykorzystuje on świeże powietrze do optymalizacji temperatury otoczenia, podczas gdy konwencjonalne konstrukcje jedynie rotują powietrzem znajdującym się już w pomieszczeniu.

Inną ciekawostką wartą odnotowania okazała się technologia AAT stosowana w nowych lodówkach TCL. Naturalne rozwiązanie antybakteryjne wykorzystuje ujemne jony tlenu, pozwalając zachować świeżość produktów oraz zredukować przykre zapachy.

Interesująco wypadły również nowe pralki wyróżniające się zastosowaniem cyfrowych, sterowalnych silników inwerterowych. Ich obecność pozwala na dostosowanie pracy napędu do aktualnego obciążenia bębna.

Listę nowości uzupełniały oczyszczacze powietrze Breeva oraz roboty odkurzające Sweeva 6000 i 6500.

Więcej o nowościach z oferty TCL nic można przeczytać w osobnym artykule: Więcej niż telewizory – te nowości od TCL zaciekawiły nas szczególnie (think-about.pl)

Innym producentem, który tego dnia zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania był Electrolux. Szwedzkie przedsiębiorstwo skupiło swoją prezentację wokoło rozwiązań zmniejszających wpływ gospodarstwa domowego na środowisko.

Najwięcej uwagi poświęcono pralkom i suszarkom. Nowe urządzenia piorące Electroluxa otrzymają program PowerClean, pozwalający na efektywne usuwanie zabrudzeń w 30 °C. Pralki parowe zostaną natomiast wyposażone w tryb pozwalający na sprawne odświeżenie ubrań przy wykorzystaniu zaledwie 2 litrów wody. Listę udogodnień do pralek uzupełni autorski filtr wody oraz akcesoryjny filtr pozwalający na odzyskiwanie plastikowych mikro-włókien z prania. Najważniejszą nowością w suszarkach będzie pojawienie się technologi 3D Scan, pozwalającej urządzeniu na zidentyfikowanie poziomy wilgotności ubrań, tak aby cykl pracy był dostosowany do konkretnych potrzeb.

Nie mniej ciekawie prezentuje się jednak nowa oferta lodówek. Szczególnie interesująco prezentują się produkty z serii 7000 GreenZone. Zostały one w 70% wykonane z przetworoznego plastiku, a ich wnętrze zawiera specjalną szufladę GreenZone, pozwalającą na optymalizację wilgotności powietrza pod kątem przechowywanej żywności. Nowością jest również seria 8000 Cooling 360° pozwalająca na uzyskanie chłodzenia o 40% lepiej pokrywającego przestrzeń wnętrza lodówki.

Listę nowości uzupełniły nowe płyty grzewcze 8000 Bridge z eXTractor i 8000 FlexiBridge z eXTractor z wbudowanym wyciągiem oraz odkurzacze bezprzewodowe z serii 8000 Cordless.

Więcej o nowościach Electroluxa nic można przeczytać w osobnym artykule: Pranie w 2 litrach wody i lodówki z recyklingu – oto Electrolux na IFA 2022 (think-about.pl)

Kolejne dni – nowości, które spotkaliśmy na stoiskach

Karcher: Popularny producent sprzętu sprzątającego przywiózł ze sobą pokaźną listę urządzeń. Wśród nich pojawił się zupełnie nowa linia produktowa. Oczyszczacze powietrza AF 20, AF 30 oraz AF 50 to urządzenia skierowane do małych pomieszczeń (20, 30 i 50 m2) wyposażone w 3-stopniowy system filtracji obejmujący filtr HEPA 13.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przygotowaliśmy na ten temat specjalny wpis: Karcher to dla Ciebie tylko myjki? Te produkty z IFA 2022 mogą Cię zaskoczyć! (think-about.pl)

Miele: Ogromne stoisko marki Miele obfitowało w nowości. Bardzo żałujemy, że nie udało nam się pojawić na konferencji. Dzięki uprzejmości przedstawicieli marki, poznaliśmy jednak kilka nowości. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje nowa zakładka w aplikacji producenta, przeznaczona do monitorowania ilości wody i prądu zużywanego przez pralki. Entuzjaści gotowania ucieszą się natomiast na wieść o nowych, inteligentnych piekarnikach z wbudowaną kamerą, potrafiącą rozpoznać przygotowywane posiłki. Ciekawostką wartą odnotowania jest również piekarnik parowy, który posiada niezwykle skuteczny tryb samodzielnego czyszczenia z wykorzystaniem wody. Listę nowości uzupełniły lodówki z szufladą otrzymującą temperaturą bliską zeru oraz płyty grzewcze z wbudowanym wyciągiem.

Nieco więcej na ten temat możesz dowiedzieć się z publikacji: Ten producent skradł show na IFA 2022 – oto nasz niespodziewany faworyt! (think-about.pl)

Jura: Na stoisku marki Jura można było podziwiać 2 nowości dla wymagających użytkowników. Nowy model GIGA10 to flagowa konstrukcja z podwójnym młynkiem, pozwalającym na tworzenie optymalnie zmielonych mieszanek kawy. Urządzenie wyposażono ponadto w 3-elementowy wyświetlacz sprawiający, że nawigowanie po menu jest szybkie jak nigdy dotąd. Imponująco wypada również tacka z wbudowanym pojemnikiem na zużytą kawę. Inną nowością jest model Jura J8 umożliwiający bardzo swobodne konfigurowanie napojów kawowych. Urządzenie posiada system detekcji filiżanki chroniący zmęczonych użytkowników przed wpadkami podczas parzenia. Sterowany elektronicznie młynek i nowy sposób regulacji stopnia mielenia pozwalają na bardzo zaawansowane opracowywanie naparów. Miłym udogodnieniem jest pojemnik na syrop, pozwalający na przyrządzanie ciekawych, słodkich napojów.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Zajrzyj do materiału: Ten ekspres pokochają klienci z Polski! Nowości marki Jura na IFA 2022 : Think-About