Ten producent skradł show na IFA 2022 – oto nasz niespodziewany faworyt!

Berlińskie targi IFA to impreza przyciągająca największych producentów elektroniki użytkowej. Jest to doskonała okazja do prężenia muskułów i zasygnalizowania swojej pozycji rynkowej. W tym roku sztuka ta udała się marce Miele.

Niemieckie przedsiębiorstwo przygotowało dedykowaną konferencję prasową oraz iście imponujące stoisko (3000 m2), wypełnione po brzegi nowościami. Firma skoncentrowała się na rozwiązaniach mających umożliwić tworzenie zrównoważonego gospodarstwa domowego, skupionego wokoło stałej redukcji emisji CO2 i rachunków za prąd.

Jak zrozumieć swoje pranie

Gwiazdą pokazu nie było jednak konkretne urządzenie. Najważniejszą nowością wydaje się być bowiem nowa zakładka w aplikacji na urządzenie Miele. Zawiera ona szczegółowe dane dotyczące zużycia wody i prądu podczas prania z wykorzystaniem poszczególnych trybów pralki. Dzięki temu użytkownikowi łatwiej zrozumieć wpływ jego decyzji na środowisko i domowy budżet. Oprogramowanie może prezentować również podsumowanie bilansu energetycznego pracy pralki na przestrzeni dłuższych okresów czasu. Wskazówki dla użytkowników oraz system inteligentnego zarządzania energią mają umożliwić mądrzejsze wykorzystywanie urządzeń – w tym z uwzględnieniem optymalnych rutyn przy wykorzystaniu zasilania z instalacji fotowoltaicznych.

Piekarniki z aplikacją – od teraz nawet w „entry-line”

Nowości trafiły również do piekarników marki Miele. Nowe flagowe urządzenia to prawdziwe technologiczne dzieła sztuki. Dzięki zastosowaniu wbudowanej kamery, potrafią rozpoznawać przygotowywane potrawy i automatycznie dostosowywać parametry pracy. Kamera może również zostać wykorzystana do zdalnego nadzorowania pracy piekarnika, albo po prostu do wykonywania zdjęć ogrzewanych posiłków. To co jednak najbardziej imponujące, to fakt, że od teraz wszystkie piekarniki Miele będą obsługiwane za pośrednictwem aplikacji. Wprawdzie funkcjonalność w najtańszych konstrukcjach będzie ograniczona do zdalnej zmiany trybów urządzenia, jest to jednak, na który pozwoliło sobie dotychczas niewielu producentów.

Poza atrakcjami związanymi z obsługą bezprzewodową, entuzjaści pieczenia bez wątpienia zwrócą uwagę na linię urządzeń parowych. Miele wprowadza bowiem do sprzedaży model z innowacyjnym systemem czyszczenia. Wspomniana technologia przewiduje wykorzystanie wody do skutecznego, automatycznego oczyszczania wnętrza piekarnika. Mieliśmy okazję widzieć to rozwiązanie w akcji i mechanika pracy przypomina nieco działanie zmywarki, a efekty są iście imponujące.

Udoskonalone lodówki Miele K 4000

Wśród nowości, które pojawiły się w produktach chłodniczych, na szczególną uwagę zasługują technologie zastosowane w urządzeniach Miele K 4000. Urządzenia te wyposażono w innowacyjne kieszenie PerfectFresh Active, utrzymujące temperaturę w okolicach 0-3 °C. Przestrzeń dedykowana do przechowywania owoców i warzyw pozwala na zachowanie ich świeżości przez nawet 5-kronie dłużej niż dotychczas. Wraz z nowościami technologicznymi pojawiły się również nowe warianty kolorystyczne frontów.

A na koniec – płyty grzewcze z wbudowanym wyciągiem

Listę nowości, które zostały nam zaprezentowane na stoisku Miele uzupełniają płyty grzewcze z wbudowanym wyciągiem. Producent zachwala znacznie uproszczoną instalację oraz znacznie cichszą pracę.

Zobacz również:
Sprawdziliśmy jakie nowości przyjadą do nas z Niemiec w tym roku – IFA 2022 (think-about.pl)