Pranie w 2 litrach wody i lodówki z recyklingu – oto Electrolux na IFA 2022

Podczas konferencji prasowej na IFA 2022, Electrolux (lokalnie jako AEG) zaprezentował kilka ciekawych nowości produktowych. Prezentacja została skoncentrowana na oszczędnościach energii i wpływie urządzeń na środowisko naturalne.

Nowe technologie wychodzą w praniu

Gama pralek i suszarek Electroluxa, rozrosła się właśnie o urządzenia oferujące nowatorskie technologie. Producent postanowił umożliwić swoim klientom bardziej świadome podejmowanie decyzji na rzecz klimatu. Cel ma zostać osiągnięty poprzez oddanie do dyspozycji nowych trybów pracy urządzeń piorących. Dobrym przykładem jest program PowerClean, który został opracowany z myślą o energooszczędnym, ale efektywnym usuwaniu zabrudzeń w 30 °C. Alternatywą dla mniej zabrudzonych ubrań może być program prania parowego, pozwalający odświeżyć tkaniny w zaledwie 25 minut przy wykorzystaniu zaledwie 2 litrów wody. Ponadto uzyskiwanie wysokiej efektywności prania ma być możliwe dzięki zastosowaniu autorskiego rozwiązani Soft Water Technology, odpowiadającego za skuteczną filtrację wody z myślą o uzyskaniu jej optymalnych parametrów.

Ekologicznie przygotowane pranie, może być od teraz również ekologicznie wysuszone. Nowa technologia 3D Scan ma samodzielnie odczytywać poziom wilgotności wewnątrz ubrań (nawet ułożonych warstwami), aby równomierne suszenie przebiegało w sposób optymalny.

Poboczną nowością okazał się akcesoryjny filtr plastikowych mikro-włókien, pozwalający na redukcję wpływu prania na zanieczyszczanie wody. System filtrujący pozwala na odzyskanie około 90% mikro włókien trafiających do wody podczas prania. Sam filtr został w 50% wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu, a jego żywotność określono na poziomie 6 miesięcy.

Lodówki o zmniejszonej emisji CO2

Nowe serie lodówek Electrolux przynoszą redukcję emisji CO2 nawet o 20%. Co więcej unikatowa seria 7000 GreenZone może pochwalić się konstrukcją wykonaną w 70% z przetworzonego plastiku. Pojawiające się w nazwie hasło GreenZone nawiązuje do nowej technologii przechowywania żywności. Specjalna, szczelna szuflada zapewnia możliwość dostosowywania wilgotności powietrza pod kątem przechowywanych produktów, a tym samym zapewnia ich dłuższą zdatność do spożycia.

Równolegle zaprezentowana została seria lodówek 8000 Cooling 360° oraz urządzenia Maxispace. Pierwsze z nich zapewniają o 40% lepszy rozkład temperatury dzięki optymalnej rotacji powietrza. Ponadto, zastosowanie czujników elektronicznych pozwala szybko korygować temperaturę po otwarciu i zamknięciu lodówki, zapobiegając szokom temperaturowym wpływającym na trwałość produktów spożywczych. Produkty Maxispace to natomiast lodówki zapewniające do 45% więcej pojemności przy zachowaniu tych samych gabarytów zewnętrznych.

Płyty wyciągowe, ułatwiające projektowanie kuchni

electrolux ifa 2022 płyta z wyciągiem okapem

Pewnego rodzaju zaskoczeniem, może być ilość uwagi poświęconej przez Electroluxa rozwiązaniom z kategorii płyt wyciągowych. Producent wskazuje na badania, podkreślające wagę wyciągów blatowych w poczuciu swobody podczas planowania modernizacji kuchni. Płyty grzewcze ze zintegrowanym wyciągiem o symbolach 8000 Bridge z eXTractor i 8000 FlexiBridge z eXTractor wykorzystują technologię Hob2Hood. Pozwala ona na automatyczne dostosowanie mocy do aktualnego nagromadzenia oparów kuchennych. Bezkanałowy system filtracji i recyklingu powietrza ma pozwolić na szybką i niezwykle prostą instalację tak zaaranżowanego wyciągu.

Nowy odkurzacz bezprzewodowy

electrolux ifa 2022 odkurzacz bezprzewodowy

Listę kluczowych nowości zamyka gama bezprzewodowych odkurzaczy 8000 Cordless. Nowe udogodnienia obejmują możliwość pracy przez 60 minut na akumulatorze, głośność pracy na poziomie zaledwie 79 dbA, czy tryb automatycznie dostosowujący siłę ssania. Na uwagę zasługuje również nowy chwyt pozwalający na zwolnienie zaczepu przymocowanego do ściany urządzenia bez konieczności jego podnoszenia.

Zobacz również: Sprawdziliśmy jakie nowości przyjadą do nas z Niemiec w tym roku – IFA 2022 (think-about.pl)