poniedziałek, 20 maja
tcl ifa 2022 salon

Już jakiś czas temu polska oferta marki TCL rozrosła się o urządzenia z segmentu dużego AGD. Oznacza to, że domowe nowości zaprezentowane na IFA 2022, trafią również do naszych sklepów. Sprawdziliśmy na co warto szczególnie zwrócić uwagę.

Nowe lodówki z rozwiązaniami antybakteryjnymi

Trzy nowe modele lodówek zostały oznaczone symbolami RT545GM1220, RP631SSE0 oraz RP318BXE1. Tym co je łączy, są technologie mające przyczyniać się do ograniczenia marnowania żywności. Na szczególną uwagę zasługuje antybakteryjna i w pełni naturalna technologia AAT. Zasada jej działania została oparta na wykorzystaniu ujemnych jonów tlenu, gwarantujących lepszą konserwację żywności i redukcję nieprzyjemnych zapachów.

Listę udogodnień uzupełniają systemy Swing Flow oraz Fresh Room. Pierwszy z nich dba o odpowiednią, łagodną cyrkulację powietrza, rozprzestrzeniając chłód po całym wnętrzu lodówki. Drugi natomiast zapewnia specjalną przestrzeń do przechowywania delikatnych produktów, w optymalnej dla nich temperaturze ( 0 – 3°C ) i wilgotności.

Pralki z serii P3 i F3

Najnowsze urządzenia piorące z oferty TCL otrzymały nowoczesne, cyfrowe silniki inwerterowe. Napęd tego typu pozwala na optymalne dostosowywanie prędkości pracy do aktualnego obciążenia bębna. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie poziomu wibracji, przekładające się na cichszą pracę oraz wydłużoną żywotność urządzenia.

Innym nowym rozwiązaniem, które trafiło do pralek TCL jest technologia Sparking Clean Drum. Pozwala ona połączyć wysoką temperaturę pary z dużą prędkością wirowania, celem efektywnego eliminowania bakterii i alergenów. Wszystko to bez konieczności stosowania środków chemicznych. Ponadto pralki z topowej serii P3 otrzymały uszczelki antybakteryjne.

Roboty odkurzające Sweeva 6500 i 6000

Kolejną nowością z kategorii „czysty dom” są roboty odkurzające Sweeva o oznaczeniach 6500 i 6000. Ich wyróżnikiem jest wysoka moc ssania na poziomie 2 700 pa oraz zintegrowana lampa UV-C przeznaczona do sterylizacji podłóg.

Inteligentny klimatyzator FreshIN 2.0

Nie zabrakło również urządzeń związanych z poprawą jakości powietrza. Nowy klimatyzator FreshIN 2.0 to urządzenie wyposażone w nowatorską technologię FreshIN+. Rozwiązanie zakłada wykorzystanie świeżego powietrza, które będzie wprowadzane przez klimatyzator ku górze pomieszczenia. Oznacza to, że produkt TCL, w przeciwieństwie do konwencjonalnych maszyn nie cyrkuluje wyłącznie powietrza znajdującego się już wewnątrz budynku. Rozwiązanie jest wspierane przez technologię równoważenia temperatury, sprawiającą że wpadające powietrze zostanie wstępnie schłodzone lub podgrzane, a dopiero wtedy wpuszczone do pomieszczenia. Produkt został ponadto wyposażony w 4-elementowy system filtrujący, a jego wydajność osiąga nawet 60 metrów sześciennych świeżego powietrza na godzinę.

Oczyszczacze powietrza Breeva

Listę wypatrzonych przez nas nowinek zamykają oczyszczacze powietrza Breeva A3 i A5, które w 2021 roku zostały nagrodzone wyróżnieniami RedDot. Oczyszczacze TCL na tle konkurencji wyróżniają się systemem BreevaShield, wykorzystującym aniony absorbujące drobne cząsteczki zanieczyszczeń oraz lampą UV-C zwalczającą drobnoustroje. Za precyzję pracy urządzenia odpowiada laserowy czujnik wykrywający cząsteczki o rozmiarze do 0,3 μm oraz czujnik VOC potrafiący rozpoznać obecność lotnych związków organicznych odpowiedzialnych za przykre zapachy.

Na koniec mała ciekawostka TCL jest głównym sponsorem dopiero co rozpoczętych mistrzostw FIBA Eurobasket. Producent ogłosił też współpracę z nowymi ambasadorami marki – Raphaelem Varne, Rodrygo, Pedrim i Philem Fondem – a więc piłkarzami Manchesteru United, Realu Madryt, Barcelony i Manchesteru City.

Jeśli zaciekawiły was te nowości, to zachęcimy do zapoznania się z propozycjami od innych producentów, których mieliśmy okazję odwiedzić na targach IFA 2022.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.