Ten ekspres pokochają klienci z Polski! Sam na taki czekałem [Aktualizacja]

Marka Jura przygotowała kilka ciekawych nowości, które mieliśmy okazję zobaczyć na żywo podczas tegorocznych targów IFA 2022 – szczególnie jeden produkt wydaje się mieć dużą szansę na sukces.

Jura J8 – skalowalny ekspres, który potrafi więcej

Nowość o której mowa to model J8, będący niezwykle zaawansowaną technologicznie jednostką. Pomimo obecności topowych rozwiązań, pozostaje on mniejszy i niżej wyceniony niż flagowa seria Z. Przegląd funkcji sprawia, że możemy mówić o produkcie dla wymagających użytkowników, którzy chcą się cieszyć eksperymentowaniem z kawą, bez nadmiernego nadęcia.

Dlaczego urządzenie jest tak niezwykłe? To produkt, który doskonale wpasowuje się w codzienne rutyny. Producent zamiast stosować profile użytkowników pozwolił na swobodne rotowanie presetami i ustawieniami własnymi – podpowiadając jednocześnie optymalne parametry parzenia kawy. Urządzenie wyposażono w elektrycznie sterowany młynek, którego ustawienia można zmieniać bez konieczności wyłączania ekspresu. Jeśli ustawienia młynka będą odbiegać od optymalnych dla wybranego przez nas typu naparu, system zaproponuje nam zmianę ustawień. J8 to również doskonałe urządzenie dla zapominalskich. Zastosowany czujnik rozpoznaje czy pod dyszami znajduje się filiżanka. Jeśli jest ona obecna, menu zaproponuje nam wyłącznie kawy bez mleka (kawy mleczne są parzone przez osobną dyszę). Natomiast kiedy filiżanka nie będzie znajdowała się na swoim miejscu, niemożliwe stanie się przygotowanie klawy bez mleka. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie porannych pomyłek, w wyniku których zaparzona kawa trafi prosto do tacki. Ciekawym dodatkiem jest również specjalna nakładka na syropy smakowe, przez którą może zostać przepuszczone ciepłe mleko. Prosty element znacznie zwiększa możliwości parzenia ciekawych kaw oraz pozwala np. na przygotowanie smakowego mleka dla najmłodszych.

Aktualizacja: Po rozmowie z przedstawicielką Jura Polska, dowiedzieliśmy się, że debiutu modelu J8 na polskim rynku możemy spodziewać sie od nowego roku kalendarzowego (tj. 2023).

Giga – jeszcze bardziej GIGA

Drugą z nowości, które zwróciły naszą uwagę jest flagowy model GIGA 10. Konstrukcja została wyposażona w 2 niezależnie pracujące młynki. Użytkownik w ramach 1 napoju może więc zastosować miks 2 gatunków kaw o różnym stopniu zmielenia. Oprowadzający nas specjalista marki Jura określił moment uruchomienia tego modelu jako „Twoją chwilę w domowym Starbucksie”
Względem starszych urządzeń z serii, GIGA 10 wyróżnia się również 3-panelowym wyświetlaczem, pozwalającym na wyeksponowanie znacznie większej liczby ustawień niż kiedykolwiek miało to miejsce. Tak opracowany system sprawia, że każde parzenie kawy może (ale nie musi) przypominać zabawę w pracowni alchemicznej. Praktycznym dodatkiem jest również tacka na wodę ze zintegrowanym pojemnikiem na zużytą kawę, sprawiająca że oczyszczenie ekspresu możliwe jest w kilka sekund z użyciem 1 ręki.
Aktualizacja: Model GIGA 10, jest już dostępny w ofercie marki Jura w Polsce.

Zobacz również:
Sprawdziliśmy jakie nowości przyjadą do nas z Niemiec w tym roku – IFA 2022 (think-about.pl)